סערה בבן גוריון, בעקבות הקמת תא המתנגד למשפחות להט''ביות

'ארגון ''בוחרים במשפחה'' מציע ''לחדד'' את היות התא המשפחתי ''אבא ואימא'' ומתנגד למשפחות להט''ביות, ערכים להט''ביים ולניתוחים להתאמה מגדרית במימון המדינה
send whatsapp messsage send FB messsage
העימות הבא? אירוע גאווה בבאר שבע ולוגו בוחרים במשפחה. צילומים: דני בלר, סריקת לוגו

סערה באוניברסיטת בן גוריון: ארגון בשם ''בוחרים במשפחה'', המתנגד למשפחות להט''ביות וללהט''בים, הודיע על הקמת תא בקמפוס ואף עשה לצורך כך שימוש בלוגו של אוניברסיטת בן גוריון. הארגון מבקש ''לעצור את הכפייה הפרוגרסיבית'' ולחדד ערכי משפחה יהודית הטרונורמטיבית לתפיסתם.

עורכת הדין תמר מונד, היועצת משפטית של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב, שיגרה לאנשי התא מכתב בו היא דורשת כי הארגון יפסיק מיידית כל שימוש בלוגו האוניברסיטה, יסיר מיידית דדאת המודעה הכוזבת, ולפרסם תחתיה הבהרה חד משמעית כי לא בקשתם כלל אישור להקים תא באוניברסיטת בן- גוריון, וממילא לא קבלתם אותו, וכי אין לארגונכם קשר כלשהו לאוניברסיטה'', כפי שנכתב.

קטע מהמכתב ששלחה היועצת המשפטית של אוניברסיטת בן גוריון  (סריקה)


כמו כן, דורשת עורכת דין מונד לשלם לאוניברסיטה תוך 5 ימים ממועד קבלת הפנייה פיצוי בסך 100,000 ₪ לפי סעיף 13 לחוק עוולות מסחריות.

הסערה התחילה אתמול, ראשון, כאשר עלה לפייסבוק פוסט, המבשר על הקמת התא. לדברי היוזמים, ''התא קם, בין היתר, בעקבות קולות הקוראים להשתיק קולות אחרים שאינם חופפים לתפיסת עולמם. פעולות הדה-לגיטימציה שבוצעו לאחרונה כלפי אותם קולות מושתקים מעלות חשש כבד לאובדן חופש הביטוי המהווה רגל מהותית בדמוקרטיה''.

וידאו: ראיון עם יו''ר תנועת ''בוחרים במשפחה'', מיכאל פואה ששידרה הרשת New Tang Dynasty Television
​​​​​​​

"בוחרים במשפחה" הינו ארגון ארצי שהוקם לפני כארבע שנים שמטרתו לחזק ולקדם את ערכי המשפחה בחברה ובמדינה מול מגמות הפירוק בארץ ובעולם, מתוך ההבנה שהמשפחה היא אבן היסוד לקיום של החברה והעם''.

''כתא באוניברסיטת בן גוריון נשאף לקדם את ערכי המשפחה במרחב האקדמי בכלל ובפרט בנגב, לדייק ולחדד מושגים פשוטים אשר טושטשו לאחרונה, וזאת ע"י כלים אקדמיים אובייקטיביים, ובכך לברר, להעמיק ולחזק את ערכי המשפחה ואת מוסד המשפחה בחברה הישראלית''.

אמנם הארגון אינו מציין זאת בבירור, אבל הוא יוצא כנגד משפחות להט''ביות, מתנגד לשילוב תלמידים טרנסג'נדרים  בכיתות רגילות, למימון ציבורי של ניתוחים להתאמה מגדרית ולאפשרות לבצע שינוי מגדר בתעודת הזהות בהליך פשוט וכן, לעמדות פרוגרסיביות בכל הנוגע לזכויות קהילת הלהט''ב ותחתם לחדד את קיומה של המשפחה ההטרו-נורמטיבית כמסגרת בלעדית. 

עוצרים את הכפיה הפרוגרסיבית - מסע גיוס הכספים (צילום מסך)

לאחרונה הארגון נטל חלק במבצע לגיוס תרומות לפתיחת כיתה חדשה, הענקת טיפולים פסיכולוגים וניהול מאבק משפטי ותקשורתי, אחרי שבבית ספר  דתי במרכז הארץ ''התגלה לאחרונה כי ילד בכיתה ג' הוא למעשה בת המופיעה כבן'', כפי שנכתב. ''המפגש של חבריו לכיתה, עם ההסתרה והרמייה האסורה על פי ההלכה שגובתה על ידי מערכת החינוך טלטלה את עולמם''.

לטענת עורכי מבצע גיוס הכספים, ''מאז סובלים הילדים ממצבים של דיכאון, התפרצויות זעם, הרטבות לילה ועוד. עד היום - הנהלת החמ"ד ומשרד החינוך לא מצאו פתרון למצב שנוצר. מחר זה יכול לקרות גם בבית הספר של הילד שלכם''

וידאו: גיוס תרומות ''לעצירת הכפייה הפרוגרסיבית'' (מתוך הפייסבוק של בוחרים במשפחה)  פנינו לתא הארגון בבן גוריון לקבלת תגובה. תשובתם הייתה: ''בקרוב נעלה פוסט בנושא, מוזמן להשתמש בו''. בפוסט כנתב כי ''אל תאמינו למופע האיימים הזה. אל תהיו חלק מסתימת הפיות. הבעת דעה, הקשבה, פלורליזם ודיון משכיל, כל אלו מנת חלקנו.
התא קם ככל שאר התאים בקמפוס, ובמסגרת חוק זכויות הסטודנטים ס' 6 "...לכל סטודנט החופש להתארגן ולהפגין בכל תחום ונושא".

מהבית הגאה בבאר שבע, המוסד המרכזי של קהילת הלהט''ב בנגב לא נתקבלה תגובה.​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3UrCqMK

כתבות נוספות למקרה שפספסת...