''שנה מאתגרת בה המשכנו לפעול וליצור תרבות איכותית''

מור אזולאי, תושבת באר שבע, מונתה לפני כשנתיים לתפקיד מנכ"לית תיאטרון לילדים ונוער באר שבע, מאז היא מובילה את התיאטרון להישגים עם פסטיבל הצגות הילדים הבינלאומי השנתי ושלל הצגות חינוכיות והפקות מקור
send whatsapp messsage send FB messsage

איך את מסכמת את השנה האחרונה מבחינת הפעילות שלכם בתיאטרון לילדים ולנוער?
"השנה שחלפה הייתה מאתגרת מלא מעט בחינות ובעיקר בגלל מגפת הקורונה ששיתקה את כל עולם התרבות, ויצרה קשיים ייחודיים עבור מוסדות תרבות שפועלים  למען הילדים והנוער. יחד עם זאת, המשכנו לפעול ולייצר תרבות איכותית, הצגות ומופעים בהתאם להנחיות ותמיד שמנו לנגד עינינו את המטרות החשובות ביותר:

יצירת תכנים ייחודיים למשפחות, לילדים ולנוער עם מגוון פעילויות עשיר ואיכותי בנגב, לעודד יוצרים צעירים ומקומיים ליצירה עצמאית ולהמשיך להיות מרכז תרבותי מוביל למשפחות, ילדים ונוער. ברגע שחזרנו  לשגרה נוכחנו לגלות כמה הקהל היה צמא לצאת מהבית, להתקהל שוב ולהגיע בהמוניו לאירועי תרבות שקיימנו". 

''מייד עם סיום הקורונה חזרנו בסערה גדולה אל העשייה שאנחנו כל כך אוהבים ופעלנו בלא מעט מישורים מקומיים לצד ארציים ובינלאומיים. הפקנו שתי הפקות מקור חדשות, ההצגה "אל הירח ובחזרה" של תיאטרון לילדים ולנוער באר שבע נבחרה לייצג את ישראל בפסטיבל הצגות ילדים שנערך במקדוניה במהלך חודש אוגוסט האחרון, יום חשיפה לרפרטואר ההצגות שלנו התקיים אף הוא באותו החודש, ההצגה "מעשה בכוכב שנפל לשלולית" חגגה 400 הצגות, ההצגה "תעלומת הפח הכתום" חגגה 100 הצגות, קיימנו הפנינג פורים ססגוני עם מופעי קרקס, מיצגים, דמויות שטח ועוד וכמובן גולת הכותרת -- קיימנו את פסטיבל הצגות הילדים הבינלאומי באר שבע בסימן "אומרים די לחרם!" אשר התקיים בסוכות ובו השתתפו מיטב האומנים מכל הארץ ואף מופעים אורחים מחו"ל.

בפסטיבל פגשנו קהל שנהר בהמוניו והראה לנו עד כמה חשוב התיאטרון בעיר כמוסד תרבות מוביל. השנה הפסטיבל יצא מקירות התיאטרון והתפרס על פני מספר מוקדים בעיר העתיקה בבאר שבע. מוסדות תרבות עירוניים נוספים הצטרפו אלינו לפסטיבל ויחד ייסדנו מסורת ייחודית שתלך ותגדל בכל שנה בחול המועד סוכות.  

לאילו יעדים אתם מכוונים את השנה האזרחית החדשה?
''אני מאמינה שהבית שלנו כתיאטרון תמיד היה ותמיד יהיה בעיר העתיקה. במקביל להתפתחות המרשימה שעוברת העיר העתיקה בשנים האחרונות, אנחנו עובדים במרץ על חיפוש מבנה שיתאים לצרכים הייחודיים של התיאטרון, ויהווה חממה ליוצרים, בית לשחקנים ואבן שואבת למשפחות המחפשות פעילויות ייחודיות ואיכותיות בעיר באר שבע. ''מייד עם סיום הקורונה חזרנו בסערה גדולה אל העשייה שאנחנו כל כך אוהבים ופעלנו בלא מעט מישורים מקומיים לצד ארציים ובינלאומיים''בנוסף לעשייה התרבותית, חשוב לנו להמשיך ולפתח את העשייה החברתית קהילתית בעיר, בשיתופי פעולה עם ארגונים ומוסדות ששמים לנגד עינם את רווחת התושב ואת הסיוע לאוכלוסיות מיוחדות ומוחלשות.

גם "פסטיבל הצגות הילדים הבינלאומי באר שבע" יגדל בשנת 2023, עם שלל הפתעות, אמנים מובילים מהארץ ומהעולם ותכנים איכותיים לכל המשפחה. ולסיום, נמשיך גם בשנה האזרחית הבאה להפיק וליצור תכנים חדשים, ייחודיים ואיכותיים ולחשוף אותם בפני ילדים, נוער ומשפחות בנגב, בארץ ובעולם''.​​​​​​​​​​​​

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3UrCqMK