''הם לא חוששים מכלום, צוחקים למשטרה בפנים''

שוב הצתה אתמול ברחבת הגלבוע בבאר שבע והדיירים אובדי עצות מול הוונדליזם: ''הנערים צוחקים לשוטרים ולסיורים בפנים, מפחיד כאן''
send whatsapp messsage send FB messsage
הבעירו מדורה ליד הברזייה (צילום ללא קרדיט / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

צוות כיבוי הוזעק אתמול, שני, לרחבת הגלבוע בשכונה ה', אחרי שנערים העלו באש את הדשא הסינטטי והברזייה: הניחו קרטונים, הציתו וגרמו נזק, בפעם המי יודע קמה, לגינת המשחקים שהקימה עיריית באר שבע.

בחודש האחרון הוצתו בה מתקני האשפה, הושחתה סככת ההצלה, הוצתו חלקים מהדשא הסינטטי, הוצתה הצמחייה והמקום הופך, כמעט מדי ערב, למקום נפגש של נוער משכונות אחרות, הגורם נזקים גם לבנייני הסביבה. בין היתר, רוססו כתובות גרפיטי, נופצו שמשות של דלתות כניסה ונפגע ציוד של חברות תקשורת. מקרים דומים מדווחים גם בשכונות אחרות, בהן י''א.


וידאו: תיעוד ההצתה (ללא קרדיט / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')
​​​​​​​


''זה חוזר על עצמו כמעט כל ערב. באים לפה סיורים של המשטרה והמשמר, הנערים צוחקים להם בפנים'', מספרת דיירת. ''אתמול העלו באש את הברזייה. פשוט הבעירו מדורה. שורפים את מתקני האשפה, זורקים אשפה, הדשא הסינטטי כבר חצי שרוף. המשטרה מגיעה והנערים חוזרים אחרי דקה, חלקם הגדול אפילו לא גר כאן''.

פח הוצת, הדשא הסינטטי נפגע (צילום סלולרי)

הדיירים מספרים גם על תופעה של השתוללות כלי רכב: ''חזרתי המעבודה מאוחר בלילה'', מספר שכן. ''מישהו נסע ברכב בצורה מטורפת, שרף צמיגים, לא שם לב בכלל שאני שם. יכול היה לדרוס אותי''.  שכנה אחרת מספרת שיש תופעה בשעות הלילה: מגיעים כלי רכב, עם מוזיקה בקולי קולות ובאים ''לחפש בנות''. 

ונדליזם. מדורה בברזיה (צילום סלולרי)

הדיירים בשכונה דורשים להתקין מצלמות אבטחה וכן להגביר את סיורי המשטרה ומשמר השכונה - ולנקוט יד קשה יותר נגד מי שפוגע ברכוש ומפר את הסדר במקום. ''אם נער יילקח לתחנת המשטרה וייצא משם רק אחרי שהוריו יתייצבו ויחתמו על ערבות עבורו, אני מבטיח לך שיהיה שקט'', אומר אחד השכנים. 


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3UrCqMK