''האוניברסיטה ביטלה אירוע לסטודנטים ערבים, בגלל זמרות 'פוליטיות''

הסטודנטים הערבים עורכים מדי שנה אירוע פתיחת שנת לימודים. סיעת חד''ש תע''ל שלחה מכתב להנהלת האוני', כי לטענתה ביטלה את האירוע בגלל שהוזמנו אליו זמרות ''פוליטיות מדי''
send whatsapp messsage send FB messsage
קמפוס בן גוריון (צילום: גוגל מפות)

חד״ש תע״ל פנו במכתב זועם לנשיא אונ׳ בן גוריון לאחר ביטול אירוע פתיחת שנה"ל לסטודנטים הערבים, בו הייתה אמורה להשתתף זמרות ''פוליטיות מדי''. באוניברסיטה, כך מרגישים סטודנטים ערבים, מבקשים להנמיך את גובה הלהבות ולא להיקלע לפינות עם ארגוני הימין.

סיעת חד״ש תע״ל שיגרה היום, שני, מכתב זועם לנשיא אוניברסיטת בן גוריון בנגב פרופ׳ דניאל חיימוביץ׳, לאחר ביטול אירוע פתיחת שנת הלימוד לסטודנטים הערבים בשל פסילת חלק מתכניו – הקמת אוהל בדואי, הצבת דוכנים למכירת סטיקרים בערבית, הופעה של שני אמנים, ועוד. 

וידאו: מוזיקה פוליטית? הזמרת רולא עזאר: ''את עיניי אתן לך'' / رلى عازر - أعطيك عيوني

וידאו: איה ח'לף / آية خلف - جفرا ويا هالربع


מהסיעה נמסר: ''ה"נימוק" לביטול, כפי שהוצג על ידי עיתון ''הארץ'' היה: "חשש מהסתה, פגיעה בשלום הציבור וקשיים ביורוקרטיים", כאשר פסילת השתתפותה של אחת הזמרות נומקה בהיותה "פוליטית מדי ומבקרת בחריפות את ישראל, והיחס שלה לפלסטינים, ולכן היא מסכנת את הביטחון״. באירוע היו אמורות להופיע הזמרות רולא עאזר ואיה ח'לף, ששיר של כל אחת מהן אנחנו מביאים בפניכם.
 
חד״ש תע״ל ציינה: ״מדובר בצנזורה פוליטית העומדת בניגוד גמור לרוח האקדמית, לערכי הדמוקרטיה, מתקבל אצלנו הרושם כאילו קיימת מגמה מסוכנת להשתקת הסטודנטים הערבים בקמפוס דבר שאיתו נוכל להסכים״.  הסיעה ביקשה מהנשיא לחזור מההחלטה הנ"ל ולאפשר את אירוע פתיחת השנה בדיוק כפי שהיה בשנים שעברו.
על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3UrCqMK