עיריית באר שבע עקרה עצים, עכשיו היא בודקת למה

עיריית באר שבע עקרה עצים בני עשרות שנים ברחוב יהודה הלוי. פעילי סביב רותחים מזעם - ובינתיים עיריית באר שבע צרה את הכריתות עד לבירור העניין
send whatsapp messsage send FB messsage

עצים בני עשרות שנים, בחצר בית כנסת ברחוב יהודה הלוי בשכונה ב' בבאר שבע, נעקרו על ידי עיריית באר שבע. פעילים טוענים, כי לכאורה אישור הכריתה ניתן בדיעבד וכי לא הייתה סיבה סבירה לעקור את העצים: לא מחלה, לא יובש וכי העצים העניקו צל הן לבאי בית הכנסת והן להולכי רגל ברחוב. עיריית באר שבע פתחה בבדיקת המקרה.

וידאו: השתלשלות העניינים לכאורה, תיעוד הכריתה (צילומים: באדיבות מזל טאהר)

​​​​​​​​​​​​​​

''הלב כואב. לא הייתה סיבה לעקור את העצים האלה, בני לפחות 30 שנה. אתמול הגיעו טרקטורים ופשוט עקרו'', אומרים לחדשות באר שבע והנגב פעילי סביבה, שהגיעו היום חמה שנותר ממה שפעם הייתה חורשה. בן מורג, שארגן היום הפגנה יחד עם פעילי סביבה נוספים, אמר: ''עקירת עצים היא זלזול במורשת שלנו, המורשת החיה של העיר הזאת שמלווה אותה כבר דורות. זה כמו לדרוך על הקבר של האבות המייסדים של העיר, שהגיעו לכאן כשלא היה כאן כלום, ושתלו עצים כדי להפריח את הנשמה של כל מי שגר כאן.  כי מי ששותל ומגדל עץ - אכפת לו. אכפת לו מהמרחב שלו, ומהשכנים שלו, ומהמשפחה שלו, ומעצמו. ומי שעוקר עץ, כמו יורק לנו בפרצוף. כל עץ בוגר שנעקר שווה עשרות, אולי מאות עצים חדשים שנשתלים בכל פארק רענן. בכיה לדורות''.

לטענת הפעילים, הכריתה בוצעה מבלי שניתן פרק הזמן הדרוש לערעור. בעקבות המקרה, כך מסתבר, עיריית באר שבע הפסיקה את כריתות העצים בכל רחבי העיר.

מעיריית באר שבע נמסר: ''אנו מקיימים תחקיר רציני על האירוע ונפרסם מסקנותיו בשקיפות מלאה. חשוב להזכיר שהעירייה גיבשה בשנה האחרונה נוהל ברור בכל הנוגע לכריתת עצים, לרבות פרסום התוכניות לציבור טרם כריתה. נשוב ונעדכן בימים הקרובים. לא תתבצע שום כריתה נוספת ברחבי העיר, אם תוכננה, עד סיום התחקיר (פרט למקרי בטיחות מסכני אדם)''.


​​​​​​​​​​​​

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3UrCqMK