22 שנות מאסר לתושב נתיבות שדקר אדם למוות

דוד אשטה הורשע ברציחתו של אבי סאביוב ז''ל בנתיבות - בדקירת סכין בצווארו, בקרבת מרכז קניות, בשל ויכוח בין השניים
send whatsapp messsage send FB messsage
זירת הדקירה בנתיבות (צילום: אליאור כהן, דוברות איחוד הצלה)

22 שנות מאסר ופיצוי למשפחת הקורבן בסכום של 258,000 שקלים נגזרו על דוד אשטה, אשר הורשע ב-11 ביולי השנה ברציחתו של אבי סאביוב ז"ל, אחר אירע ב-27 באוקטובר, 2019, במהלך ויכוח טעון בין השניים אז דקר אותו הנאשם בצווארו עם סכין דקירה קטלנית, שהביאה למות המנוח.

​​​​
על-פי כתב האישום המתוקן, שעל בסיסו נשמעו הראיות, בין הנאשם לבין אבי סאביוב ז"ל,  היה סכסוך מוקדם, שמקורו אינו ידוע.

ב-29 באוקטובר, 2019, בשעה 17:45 לערך, שהה המנוח בכניסה למרכז "נתיביון" בנתיבות . הנאשם הגיע לחניית הנתיביון יחד עם חברו דניאל שרהשר ברכבו של דניאל .. יוחס לנאשם, כי כאשר הוא ודניאל ירדו מהרכב - דניאל הלך לכיוון הכניסה לנתיביון והנאשם לכיוון חלקו האחורי. 

עוד נטען בכתב האישום המתוקן, כי בכניסה לנתיביון פגש דניאל במנוח ולחץ את ידו. בשלב זה, הגיע הנאשם משביל צדדי הסמוך לנתיביון,  כשהוא מחזיק ברשותו סכין, וקרא למנוח בטון מאיים. כתב האישום הוסיף ופירט, כי לשמע קריאת הנאשם למנוח, שבר המנוח בקבוק בירה שהיה בידו, כשפיית הבקבוק נותרה בידו.

וידאו: זירת הרצח בנתיבות (צילומים: דוברות איחוד הצלה, דוברות מד''א)
​​​​​​​


המנוח התקדם לכיוון הנאשם ודניאל, כשהוא אוחז בידו את פיית הבקבוק. בתגובה לכך, הניף הנאשם את הסכין מול המנוח וביקש ממנו שישליך מידו את פיית הבקבוק. המנוח עשה כן, והשליך את פיית הבקבוק על הקרקע, ואילו הנאשם הוריד את ידו, ואחז בסכין באופן שבו, הלהב שלה הופנה כלפי פנים האמה. 

נטען, כי בהמשך לכך, הנאשם והמנוח התקדמו מספר מטרים בסמטה, לכיוון החניה האחורית של הנתיביון, ונעצרו בעודם בסמטה. בשלב זה החל ויכוח בין הנאשם לבין המנוח, במהלכו הנאשם הניף את הסכין ודקר באמצעותה את המנוח בחלק השמאלי של הצוואר. בעקבות הדקירה, החל המנוח לדמם ולחרחר. 

כתב האישום המתוקן הוסיף ותיאר, כי מיד לאחר-מכן, הנאשם נמלט מהמקום דרך החניה האחורית של הנתיביון, ורץ לכיוון הרכב, כשהוא צועק לדניאל לבוא עמו. דניאל חזר לרכב מכיוון אחר, והשניים עזבו את המקום ברכב, שבו נהג דניאל. 

נטען, שהמנוח המשיך ללכת מספר מטרים עד שנפל על הקרקע ואיבד הכרתו. הוא  פונה באמבולנס, כשהוא מונשם, לקבלת טיפול רפואי במרכז הרפואי "סורוקה" בבאר-שבע, שם נקבע מותו. 

על-פי האמור בכתב האישום, מותו של המנוח נגרם כתוצאה מהדקירה בצווארו, אשר עברה דרך שרירי הצוואר האחוריים, הוושט, הקנה ובלוטת התריס. אורך תעלת הדקירה (במנח אנטומי) כ- 11 ס"מ. הדקירה גרמה לפצע באורך 1.9 ס"מ ולדימומים מפושטים ברקמות הרכות של הצוואר ולנוזל דמי רב בדרכי הנשימה וסימני שאיפת דם בריאות. כמו-כן, נגרמו למנוח פצעי שפשוף ופצעי קרע בגפיים התחתונים, כתוצאה מהנפילה על הקרקע.  
​​​​​​​​​​​​

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3UrCqMK