טקסים לציון 105 שנה לשיחרור באר שבע

באר שבע ציינה 105 שנים לשיחרורה במלחמת העולם הראשונה, במעמד הנהגת העיר ודיפלומטים
send whatsapp messsage send FB messsage
סגן ראש עיריית באר שבע, טל אל על, בטקס (צילום: עיריית באר שבע)

באר שבע ציינה הבוקר (שני) 105 שנים לקרב על שחרורה בשורה של טקסים שהתקיימו ברחבי העיר: בבית העלמין הבריטי, באנדרטה להנצחת החייל הטורקי הנמצאת על דרך טוביהו ובפארק החייל האוסטרלי.

בטקסים השתתפו ממלא מקום ראש העיר ד"ר חפצי זוהר וטל אל על, סגני ראש העיר , חברי מועצת העיר, אישי ציבור רבים בהם: שגרירי אוסטרליה, ניו זילנד ובריטניה ונציגים דיפלומטיים.

סגנית רהו''ע בארשבע, ד''ר חפצי זוהר, מניחה זר (צילום: עיריית באר שבע)​​​​​​​

כזכור, האנז"ק היה כוח צבאי של חיילים אוסטרלים וניו- זילנדיים שלחמו במלחמת העולם הראשונה במזרח התיכון ובין השאר שחררו את באר שבע מידי השלטון הטורקי. מורשת האנז"ק מושרשת בעיר ולראיה בין היתר בית הקברות הגדול בו נטמנו גיבורי האנז"ק המהווה אתר הנצחה היסטורי מרגש לכל אוסטרלי, ניו זילנדי ותיירים מכוחות הממלכה הבריטית המגיעים לישראל וכן המרכז החשוב להנצחת חיילי האנז"ק. 


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3J84mAm