הרפורמה בדואר: 'שכונות חדשות ללא שירות בסיסי - לא מתקבל על הדעת'

רבים בבאר שבע והנגב מקבלים שירותים בדואר, בהם משלוח וקבלת תשלומים, קבלת קצבאות ועוד. וועדת הכלכלה אישרה רפורמה שעיקרה צמצום סניפים ושירותים בפריסה רחבה
send whatsapp messsage send FB messsage
דיוני הוועדה (צילום: דני שם טוב / דוברות הכנסת / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

ועדת הכלכלה של הכנסת, בראשות ח"כ מיכאל ביטון, אישרה תיקונים לתקנות הדואר העוסקות בשירותי הדואר והשירותים הכספיים הבסיסיים שיינתנו לכלל הציבור בכל המדינה, כך שצומצמה רשימת השירותים אותם חייבת חברת הדואר להעניק בפריסה רחבה.

התקנות שאושרו אמורות להיות חלק מיישום הרפורמה בדואר שאושרה בחודש מרץ האחרון. בין השירותים שצומצמו: משלוח עיתון בארץ, משלוח מבוטח של דבר דואר בארץ, משלוח עיתון לנמען בחוץ לארץ דרך האוויר, משלוח מעטפות ואריזות וכל משלוחי הדואר לחול דרך הים ודרך היבשה, טוענים בועדה.

בנוסף אישרה הוועדה לבטל את התקנות הקובעות את התשלומים עבור השירותים הכספיים שנותנת חברת דואר ישראל. יו"ר ועדת הכלכלה ח"כ מיכאל ביטון אמר כי ללא תוכנית הבראה מקיפה לרשות הדואר נראה את קריסתה המוחלטת תוך פגיעה בלקוחות. "התיקונים שנעשו לא פגעו באוכלוסיות מוחלשות", הוסיף היו"ר ביטון. 

''פוגע בעיקר בשכבות החלשות''

בין הנפגעים הרבים מהצמצומים בדואר תושבי שכונת רמות רבתי בבאר שבע, אשר במשך חודשים רבים נותרו ללא סניף הדואר שנסגר, שהעניק בין השאר שרות לאוכלוסיית קשישים ומקבלי קיצבאות. התארגנות מקומית בראשותו של צבי וייסלר, יו"ר ועד השכונה ניסתה לשנות את רוע הגזירה, אולם ללא הועיל.  לכתבנו אמר וייסלר: ''ההחלטה היא חמורה ביותר, פוגעת בעיקר באוכלוסיות החלשות, עולים, מבוגרים וכאלה שאין ברשותם רכב. הדוגמה שלנו, תושבי שכונת רמות רבתי, היא הכי מוחשית .
סגרו את סניף הדואר היחיד בשכונה והשאירו  33,000 התושבים ללא שרותי דואר. זה עוול לשכונה. אני יודע שראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ ניסה לשנות את המצב. הרי להקים שכונות חדשות ללא שרותים סבירים הוא מצב שלא מתקבל על הדעת".
על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3J84mAm