חוליה שהתמחתה בגניבת רכבי שטח נלכדה סמוך לכלניות

רכבי השטח, ששוויים מאות אלפי שקלים, משמשים מבריחי סמים בגבול הדרומי - ונחשבים ל''סחורה חמה'' בקרב גורמי פשיעה
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום הדמיה: Image by Kris from Pixabay

חוליית גנבים שהתמחתה ברכבי שטח נתפסה סמוך לשכונת כלניות, ערב החג (ראשון בלילה). השכונה, כמו שכונות חדשות רבות אחרות בבאר שבע, סובלת ממכת גניבות, חלקן מבוצעות לעיניי הדיירים. בשיחה עם ברנז'ה חדשות, סיפרו לא אחת תושבי השכונה כי הגנבים מעדיפים את הרחובות החיצוניים, מהן ניתן להיעלם אל תוך החשיכה. כך הדבר למשל בשכונת נווה נוי ובפלח 5. 

נתון מדאיג נוסף בבאר שבע, הוא שגנבי הרכב למדו לעקוף את מערכות ההגנה של רכבי היוקרה ומצליחים להתניע אותם ללא קושי. רק לאחרונה נגנב רכב שטח ששוויו כ-420,000 שקלים ונמצא על ידי חברת איתוראן במערה באחד מיישובי הפזורה.

וידאו: תיעוד גניבת רכב בבאר שבע (פורסם ברשתות חברתיות ללא קרדיט, שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')


משיחות תושבים עם ברנז'ה חדשות עולה, כי לא רק שהגנבים השתכללו, בין היתר בשימוש בתצפיתנים, מעקב אחרי רשתות חברתיות במיוחד אחרי היוצאים לחו''ל, אלא גם בתעוזה שלהם - ונכנסים לבתים כאשר הדיירים בפנים, גם לבתים בהם מתוקנות מצלמות אבטחה. לדברי תושבים עימם שוחחנו, ''הגנבים יודעים את שעות הסיורים ומפעילים תצפיתנים. הם יודעים מאיפה להיכנס לאן לברוח. פחות מדקה, הם פרוצים כלי רכב ודלתות של בתים. זו המציאות''.
על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3J84mAm