ליברמן בבאר שבע: ''יוקצו תקציבים לשיטור ואכיפה''

שר האוצר נפגש עם תושבי באר שבע, שהעלו בפניו את החששות לביטחונם האישי. ''העברתי את המודיעין לנגב, בית חולים שני בהקמה - אלה לא הבטחות, אלה מעשים''
send whatsapp messsage send FB messsage
סובה, ליברמן וקייט, במפגש עם הקהל הבאר שבעי (צילום: משה פריאל)

שר האוצר ויו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, מלווה בח"כ יבגני סובה, הגיעו אמש, חמישי, לבאר שבע . את ביקורו פתח השר במפגש עם כ-300 מתושבי העיר והדרום, עולים חדשים ו-וותיקים,  דוברי השפה הרוסית.  הנוכחים העלו את נושא הביטחון האישי והחשש לשלומם ושלום משפחותיהם. ליברמן תיאר מה הוא עומד לעשות בנושא הקצאת תקציבים לשיטור והגברת האכיפה. הוא גם דיבר על הרפורמות בבאר שבע והנגב. לכתבנו הוא מסר: "היה מפגש מרתק ומעניין".

וידאו: ראיון עם ג'ולי קייט (צילום: משה פריאל)


מאוחר יותר התארח השר ליברמן בביתה של יו"ר ישראל ביתנו ג'ולי קייט, לשם הגיעו עשרות מתושבי העיר. "הקמנו מפעל ביטחוני גדול ברמת בקע שיעניק תוספת משמעותית לתעסוקה איכותית באיזור. בניגוד לדעתו של הרמטכ"ל קבלתי הכרעה להעביר את חיל המודיעין לליקית. אותו דבר, קבלנו החלטה חשובה לבנות פה בית חולים וזה כבר יצא לדרך. דברים אלה הם לא הבטחות, זה בביצוע'', אמר ליברמן לנוכחים.

ג'ולי קייט, יו''ר ישראל ביתנו בנגב (צילום: ישראל ביתנו)

לפני  כשנתיים או יותר, במשנה מרץ דחפת את נושא שדה התעופה בנבטים מה קורה אם סוגיה זו? שאל כתבנו.
"לצערי לא הצלחתי כשר הביטחון להכריע. חיל האוויר לא סתם מתעקש, זה לא קפריזה. בסיס נבטים הוא שלהם והוא בסיס מרכזי. אם אתה שואל אותי שדה התעופה השני בישראל צריך להיות פה. אבל אתה יודע, רומא לא נבנתה ביום  אחד. אני כשר האוצר לא יכול להתערב בשיקולים".

וידאו: ראיון עם אביגדור ליברמן (צילום: משה פריאל)


אריה קליימן, מנכ''ל לשכת המסחר,  אמר לשר: "יש לנו בעייה מספר אחת פה עם הבדואים. כמות הילודה והמימון של המדינה, מצד שני אנחנו צרכים לדאוג להם לתעסוקה. הגיע הזמן לחדש את נושא בתי הספר התעשייתים. יש לנו חוסר גדול בבעלי מלאכה. חשוב גם למגזר וגם לנו, בנוסף פניתי למשרד החקלאות הגיע הזמן להקים כאן חממות".

נושא נוסף שעלה היה העסקים הקטנים, בעיקר אותם אלה העובדים לבד, שאין להם לא ימי חופשה ולא מחלה. אחד מהם סיפר: "נרשמתי ללימודים באוניברסיטה והתחלתי ללמוד. עד מהרה ראיתי שאינני מסוגל גם ללמוד וגם לעבוד. צרכים למצוא איזה שהיא נוסחה לפתור סוגיה זו''.

הקהל במפגש (צילום: ישראל ביתנו)​​​​​​​

השר אביגדור ליברמן התייחס למיגזר זה כחשוב ביותר: " יש את הרשות לעסקים קטנים שהיא מאוד יעילה, זה במשרד הכלכלה ויש להם סיוע לא קטן. המנוע של הצמיחה הוא הרבה מאוד עסקים קטנים ולכן לא תהיה כלכלה משגשגת בלי רשת צפופה של עסקים קטנים''.

גם נושא הריבית  שזינקה הועלה על ידי כמה מהנוכחים: "נושא הריבית הוא מאה אחוז בסמכות בנק ישראל. הבנק הוא גוף עצמאי לחלוטין, לא כפוף לא לשר האוצר ולא לממשלה, וטוב שזה כך. עכשיו אין ספק שעליית הריבית נועדה קודם כל להתמודד עם האינפלציה. אנחנו לא רוצים להגיע לאינפלציה של 80 אחוזים, למרות שישנן מדינות בהן האינפלציה מעל 80 אחוז ולכן יש הגיון בנושא וכמובן אנחנו עוקבים''.

וידאו: השר ליברמן נושא דברים לקהל (צילום: משה פריאל)
​​​​​​​


אשת התקשורת חיה גולן שאלה לגבי הקשישים: "לפני הבחירות הבטחנו לעלות את ההכנסה של הקבוצה הכי חלשה בקרב אותם קשישים החיים על השלמת הכנסה לגובה של 70% משכר המינימום וזה עשינו הבטחנו להעלות את המענק לניצולי השואה והעלנו", ציין ליברמן והוסיף:  ''אנחנו המפלגה היחידה שאמרה שהיא תעלה את התשלום החודשי לחיילי צה"ל  והעלנו בחמישים אחוז. כמו כן, עשינו את הפרויקט ממדים ללימודים".

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3J84mAm

כתבות נוספות למקרה שפספסת...