''אולי אם נשלם פרוטקשן יהיה לנו יותר ביטחון בבאר שבע''

סוף שבוע לא רגוע: גניבות רכב בפארק הנחל ובשכונה ה', השחתת דגלים בשכונת נווה נוי, מרדף משטרתי ''מהסרטים'' אחרי קטין גנב רכב מהשטחים - והתושבים סוערים
send whatsapp messsage send FB messsage
מימין לשמאל: רכב הגנבים, שני רעולי הפנים בשעת הפריצה (צילום מצלמת אבטחה)

סוף שבוע לא רגוע בבאר שבע: שני כלי רכב נגנבו בליל שישי משכונת פארק הנחל - איזור רחוב נחל פרת. בשכונת נווה נוי, דגלי ישראל הושחתו ממספר בתים. בשכונה ה' נגנב רכב של משפחה שהייתה באותה עת בטיול.

המשטרה בצעה מרדף אחרי גנב רכב, קטין בן 17 מהשטחים וכן פעלה נגד תופעות של ביריונות כביש במבצע רחב היקף בסוף השבוע - וקראה לציבור לדווח על אירועים חריגים באופן מיידי. האירועים מתרחשים בשבוע הראשון בו הוחל בגביית היטל שמירה בבאר שבע. ברשתות החברתיות הושמעה ביקורת ציבורית רבה הן כלפי ההיטל והן על רצף האירועים.


וידאו: תיעוד גניבת רכב ברחוב נחל פרת בפארק הנחל (צילום מצלמת אבטחה / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')


על פי תיעוד מצלמות אבטחה, שלושה גנבי רכב הגיעו בלילה שבין שישי לשבת, סמוך לשעה 3:03 לפנות בוקר, ברכב מסוג באגי, בדקו מספר כלי רכב שחנו באיזור רחוב נחל פרת בשכונת פארק הנחל, והצליחו לפרוץ לאחד מהם, להתניע אותו ולהיעלם מהמקום.

בסמיכות זמנים, נגנב רכבה של תושבת שכונה ה', אשר חנה במסוך למרכז המסחרי יעלים  - ''הגשר'', בהחלט מקום מואר ומרכזי בעיר. ''אנחנו בטיול בחו''ל. שכנים התקשרו ואמרו שהרכב נגנב. כשנגיע לישראל, נגיש תלונה''. מדובר ברכב שבעליו קנתה אותו במאמץ רב.

אחד הדגלים שהושחתו בשכונת נווה נוי (צילום סלולרי / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

במקרה אחר, לפני פחות משבוע, תושב באר שבע הגיע למתחם ביג, חנה בסמוך למתחם כושר וכשיצא, ראה שמכוניתו נעלמה: ''זה היה בשעה שמונה וחצי בערב. החנתי את הרכב, טויוטה קורולה משנת 2011 בכניסה למקום. כשיצאתי - לא היה רכב. עכשיו מתחיל כל העניין עם הביטוח, השתתפות עצמית, דרישה לשלם עוד פרמיה, ממש עוגמת נפש''.


תושבת נווה נוי: ''פשוט חתכו לגזרים דגלי ישראל. עכשו כל הרחוב הוריד את הדגלים, כדי לא להרגיז את הגנבים. אם זה לא לאומני, אז מה כן? אמרים לנו: 'שימו מצלמות, תקימו חומות'.  אני שואלת: אני צריכה לחיות בכלא או שהגנבים הם אלה  שצריכים לשבת במאסר''''חוששים לתלות דגל ישראל, שזה לא ירגיז את הגנבים''

​​​​​​​ועוד מסוף השבוע הסוער בנגב: תושבים בשכונת נווה נוי, ברחובות הסמוכים לוואדי המפריד בין השכונה לשכונת נווה זאב, מספרים כי הושחתו דגלי ישראל שהיו מונפים בתוך הבתים. ''זה לא מקרה אחד וגם לא דגל שאולי נקרע אחרי שהבד נפגע מהשמש. נכנסו לבתים באופן שיטתי והשחיתו דגלי לאום. לא גנבו. לא לקחו כלי עבודה שהיו ונחים באחד הבתים שנמצא בשיפוצים. פשוט חתכו לגזרים דגלי ישראל. עכשו כל הרחוב הוריד את הדגלים, כדי לא להרגיז את הגנבים. אם זה לא לאומני, אז מה כן? אמרים לנו: 'שימו מצלמות, תקימו חומות'.  אני שואלת: אני צריכה לחיות בכלא או שהגנבים הם אלה שצריכים לשבת במאסר''.

''אני חוששת להשאיר את הילדים שלי לבד בבית. אני חוזרת מהעבודה ובעלי, שגם עובד שעות ארוכות, מלווה אותי בטלפון עד שאני מגיעה הביתה. עסקים נפרצו ובעלי עסקים נשדדו בשכונה. לא מהיום, המצב ככה כבר הרבה זמן'', מספרת לנו תושבת השכונה אשר מבקשת להישאר בעילום שם. ''אני חושבת שאולי עדיף לנו לשלם פרוטקשן לגנבים, אולי ככה יהיה לנו ביטחון. אולי זה מה שהם רוצים. אני לא מקבלת מצב בו אנחנו חוששים לחזור לבד הביתה. השכונה לא הייתה ככה, המצב הזה ממש חריג''.

המשטרה ערכה  בסוף השבוע מבצע רחב היקף כנגד ביריוני כביש וגם סיירה במקומות החיכוך בבאר שבע. באח המקרים, כאמור, נתפס לאחר מרדף גנב רכב, תושב השטחים,  בן 17, שבנוסף לכל, לא הוציא מעולם רישיון נהיגה. 


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3J84mAmכתבות נוספות למקרה שפספסת...