הובא למנוחות בבאר שבע קורבן פיגוע הטרור בצרפת

גופתו של אייל חדד בן ה-34 נמצאה בתחילת השבוע ביער סמוך למקום מגוריו שבעיר לוגפייר. המנוח היגר מתוניסיה לצרפת ולפני 10 שנים התגורר עם משפחתו בבאר שבע
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום: משה פריאל

אייל חדד ז"ל, שנרצח בצרפת על רקע אנטישמי הובא היום, חמישי, למנוחת עולמים בבית העלמין בבאר שבע. עשרות אנשים, ביניהם אורחים שהגיעו במיוחד מצרפת ליוו אותו בדרכו האחרונה.

וידאו: הלוויתו של אייל חדד בבית העלמין בבאר שבע (צילום: משה פריאל)

גופתו של אייל חדד בן ה-34, מהקהילה היהודית בצרפת נמצאה בתחילת השבוע ביער סמוך למקום מגוריו שבעיר לוגפייר. המנוח היגר מתוניסיה לצרפת. לפני 10 שנים התגורר עם משפחתו בבאר שבע וחזר לצרפת.

החשוד ברצח, שככול הנראה אירע על רקע אנטישמי, הוא מוסלמי בשם מוחמד דרידי שהיה שותפו של אייל חדד לדירה. הוא הסגיר את עצמו למשטרה והודה כי רצח את המנוח במכות גרזן. בחקירתו בתחילה טען החשוד כי רצח את חדד בשל חוב של 100 יורו אך לבסוף הודה כי הרצח בוצע על רקע אנטישמי.

הנרצח בפיגוע, אייל חדד ז''ל (צילום: פרטי)

הרב גדי מזוז, סגן ראש העיר באר שבע, הנחה את טקס הקבורה: "בצער וביגון אנחנו כאן בגלל אדם שנרצח מסיבות אנטישמיות. אייל היה תושב באר שבע ויליד העיר ג'רבה בטוניס. הוא ספג לימוד תורה, מידות טובות וצניעות והתפרנס בצרפת בקהילה היהודית. אנחנו יודעים שהקב"ה מצילנו מידם,  אבל האנטישמיות גדולה. אנחנו נלחמים בתופעה שרודפת אותנו שנים" .

רבה הראשי של באר שבע וראש בתי הדין יהודה דרעי אמר: "זו לא רק טרגדיה של משפחת חדד אלא של כל הקהילה. האנטישמיות בצרפת לא פוסחת על אף יהודי שם. אייל היה איש רחום וחנון. כשיהודי כזה נרצח באכזריות על רקע אנטישמי זה צריך להיות אבל של כלל ישראל. אנחנו פונים לראשי הקהילה בצרפת לעשות הכל כדי להידבר עם ראשי הקהילה המוסלמית .לממשלת צרפת אני קורא לעצור את פשעי השנאה המחרידים הללו''.

בין הנוכחים היה צבי עמר ראש הקהילה של יהודי צרפת שאמר לכתבנו: "אנחנו צרכים להמשיך להילחם כנגד האנטישמיות ולהגן על עצמנו תמיד בצורה חוקית .אנחנו אומנם פושטים את ידנו לשלום לכולם אך מצד שני אנחנו לא נאפשר לאף אחד להשתלט עלינו ולעשות הרג ופיגועים זה קוו אדום עבורנו . הגענו במיוחד מצרפת להשתתף בצער וכאב דל המשפחה אבל נמשיך מבחינה חוקית להילחם עד הסוף כדי שהאמת תצא לאור וזה חשוב מאוד."

עוד נכח באירוע ח''כ יוסי טייב, יו''ר השדולה של יהדות צרפת. 


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3J84mAm