רחוב ביישוב הבדואי, על שם תושב אשקלון שהציל מטביעה משפחה מחורה

בקיץ 2020, מיכאל בן זיקרי ז"ל, תושב אשקלון בן 45 ואב לשלושה, הבחין באישה ושלושת אחייניה שנסחפים אל עומק אגם זיקים, הציל אותם, אך המאמץ הכריע אותו והוא טבע
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום: צבי תקשורת / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א'

שנתיים אחרי שהציל משפחה בדואית מחורה מטביעה - מועצת אל קסום בנגב מנציחה את זכרו של מיכאל בן זיקרי ז"ל בטקס מרגש בהשתתפות שר הרווחה והבטחון החברתי מאיר כהן ובני המשפחות.

בקיץ 2020, מיכאל בן זיקרי ז"ל, תושב אשקלון בן 45 ואב לשלושה, הבחין באישה ושלושת אחייניה שנסחפים אל עומק אגם זיקים. בין רגע מיכאל לא מהסס ומזנק למים, מוציא את האישה ואת שלושת הילדים בזה אחר זה, אך לבסוף המאמץ העצום הכריע אותו, תשו כוחותיו והוא טבע למוות.

ביוזמת ראש מועצה אזורית אל קסום, סלאמה אל אטרש, קיימה המועצה  טקס מיוחד בו חשפה כי קראה על שמו של בן זיקרי את הכביש המוביל לבית ספר "אלאמל" ביישוב אל־סייד. בכך מנציחה המועצה את זכרו בדרך המובילה לבית הספר, בה עוברים מדי יום 1200 תלמידים, ביניהם גם שלושת ילדי משפחת אלכרם שחייהם ניתנו להם במתנה על ידי מיכאל בן זיקרי.

החלטת ראש המועצה הגיעה מתוך הערכה העצומה למעשה הגבורה ממדרגה ראשונה שביצע בן זיקרי, כאשר אדם מקריב חייו להציל משפחה שהוא לא מכיר ולא מהסס לרגע להכנס למים פעם אחר פעם כדי להציל עוד ילד ועוד ילדה.

במועצה ציינו כי ''בימים אלו של שסעים וקיטוב אנו זקוקים לאנשים בדוגמת המנוח אשר ישמשו מודל חיקוי,  שאהבה תנצח את השנאה, השותפות תנצח את הבדלנות והסובלנות תנצח את ההסתה וההתלהמות. במועצה מאמינים כי הנצחתו של בן זיקרי בכביש תחשוף את התלמידים מדי יום לסיפורו, ממנו ישאבו השראה לחיים משותפים ודו קיום''.

ראש מועצה אזורית אל קסום, סלאמה אל אטרש: "לפני שנתיים מיד לאחר המקרה בו הקריב מיכאל בן זיקרי ז"ל את חייו להצלת בני המשפחה הבדואית, התעוררנו לבוקר בו תמונתו וסיפורו הציפו את כלל הרשתות החברתיות בקרב התושבים. מאז אין אדם במגזר ששכח את שמו וסיפורו. אנחנו במועצת אל קסום החלטנו שאת זכרון המעשה מלא הערכים, שלא נכנע לשיח ההסתה נגד המגזר, ראוי וחובה להנציח על מנת להראות את העוצמה שיש לדרך של אהבה וכבוד משותפים. דרך שמתחילה בחינוך והזדמנויות שוויוניות, מכאן רק מתבקש שהדרך לבית הספר בו לומדים הילדים תקרא על שם מיכאל.

שר הרווחה והביטחון החברתי, מאיר כהן: ״הגענו לכאן היום, למטרה נעלה במיוחד - להנציח את זכרו של מיכאל בן זיקרי ז"ל. מיכאל קיפח את חייו, תוך כדי שהוא מציל את חייהם של שלושת ילדי משפחת אלכרם מחורה. מיכאל הוא אות ומופת לנתינה, הוא מייצג בעיניי אצילות נפש שאין גבוהה ממנה. במציאות המורכבת בה אנו חיים, מיכאל הוא קרן אור שנוגעת עמוק בלב כולנו. הנצחתו של מיכאל ז"ל, נבחרה להיות על שם כביש גישה שיחבר מידי יום אלף ומאתיים תלמידות ותלמידים בדרכם לבית הספר. בכל פעם שהם יסעו או יילכו על הכביש, הם יזכרו את מיכאל, הם יפנימו את כוחה של אהבת האדם והנתינה. יהי זכרו ברוך!״

מיתר בן זיקרי ביתו הבכורה של מיכאל אמרה: "מה שהניע את אבי ז"ל הם הערכים בהם דבק ועל פיהם חינך אותנו ילדיו. ערכים של אהבת חינם וערבות הדדית שהם יהפכו אותנו לחברה טובה יותר, זה מה שבאמת יקדם אותנו. המחווה המרגשת הזו של מועצת אל קסום ועצם ההכרה במעשיו של אבי בחברה הבדואית אשר יכו שורשים גם בדורות הבאים מעוררת הערכה ומחממת את הלב ואני מודה לכם על כך."

בטקס השתתפו גם בני משפחתו של בן זיקרי, בני משפחת אלכרם שילדיהם ניצלו בזכות בן זיקרי, ח"כ לשעבר טאלב אלסאנע, ראש הרשות לפיתוח והתיישבות הבדואים בנגב יאיר מעיין, ראש מועצה אזורית בני שמעון ניר זמיר, ראש מועצת חורה חאבס אלעטאונה, ראש מועצת תל שבע עומר אבו רקייק, ומכובדים נוספים.​​​​​​​
על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬


 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3J84mAm


כתבות נוספות למקרה שפספסת...