אחרי 15 שנה: כביש נסלל לבית הספר ביישוב הבדואי

שרת התחבורה מרב מיכאלי הגיעה לחנוך את הכביש לבית הספר: ''יעזור לנשים ולגברים התלמידות והתלמידים שלמדים כאן''
send whatsapp messsage send FB messsage
מירב מיכאלי וסלאמה אל אטרש. צילום: מועצת אל קסום

לאחר 15 שנות מאבק של הורי תלמידי בית הספר "אל אמל" במועצה האזורית אל קאסום, השבוע חנכו שרת התחבורה מירב מיכאלי וראש המועצה מר סלאמה אל אטראש, את כביש הגישה החדש שיחבר בין היישוב אל סייד לבית הספר.

וידאו: חנוכת השביל (צילום: מועצת אל קסום)

סלילת הכביש, שאורכו כשני קילומטרים בלבד, לא התאפשרה במהלך השנים לאור העובדה כי למועצה לא היתה אפשרות לטפל בכביש על דעת עצמה. זאת מאחר ותוואי הכביש מוגדר כשטח גלילי, שחייב את התערבות משרד התחבורה. עוד בשנת 2016, הגיש נציג מבקר המדינה במחוז הדרום עוה"ד נביל דקוואר, עתירה לבג"צ בעניין הכביש, וכאמור השבוע נערך טקס חנוכתו. הכביש שנסלל על ידי חברת נתיבי איילון, עתיד לשרת מדי יום כ – 1200 תלמידי בית הספר והוריהם, מאזור חרבת אל ואטן.

ראש מועצת אל קאסום, סלאמה אל אטראש הביע את תודתו לפעילים הרבים שסייעו במאבק לסלילת הכביש, וכמובן הביע בפני שרת התחבורה את הצורך בפתירת בעיות דומות ביישובים נוספים במועצה.

שרת התחבורה מירב מיכאלי אמרה בדברי ברכתה: ״אני מאוד שמחה להיות פה היום בפתיחה של הכביש החדש, שיעזור לגברים ולנשים שעובדים בבית הספר ולמאות התלמידות והתלמידים שלומדים כאן.

זו דרך חדשה וטובה והגיע הזמן שתוכלו להגיע לבית הספר כמו שצריך. זאת מחוייבות שלי לא רק לתלמידות ולתלמידי בית הספר אלא לתושבי האזור כולו. אנחנו חייבים לעבוד יחד ונמשיך כך גם במקומות נוספים.״
​​​​​​​
על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים: https://bit.ly/3iQmqmo