רבני בית הלל פגשו את תושבי חורה

חברי ארגון בית הלל נפגשו עם מנהיגי היישוב הבדואי חורה ושמעו מצוקות ואתרגרי היישוב
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום: הדר הכט

רבני ורבניות בית הלל הגיעו היום (א') אל היישוב חורה שבנגב למפגש עם אנשי ציבור ומחנכים. המפגש התקיים כדי להכיר ולעמוד מקרוב על אתגרי הפזורה הבדואית ואת מאמציהם לשילוב מאוזן בחברה הישראלית. מטרתו של מסע "מקשיבים" של ארגון רבני ורבניות בית הלל המציין עשור לארגון, היא להגיע למפגש משמעותי עם קבוצות ישראליות שונות וליצור עמן שיח של הקשבה כנה ופתוחה.  בהמשך המסע יגיעו חברי הארגון גם לערים המעורבות ולערים ערביות כדי ליצור יחד חברה טובה ומקרבת יותר. 

הרב יוסי סופר, ממארגני המפגש מטעם ארגון רבני ורבניות בית הלל אמר: "לכמה מן הרבנים היה זה מפגש ראשון עם בדואים וביישוב בדואי, וגם לכמה מן הבדואים היה זה מפגש ראשון עם יהודים דתיים ורבנים. נראה שהנמכנו מעט את החומות, הגברנו את התקווה, ולמדנו שיש סיפורים אישיים, פרטיים של מי שבוחרים לשנות את החברה שלהם למרות התנאים הקשים. זה נכון הן לרבני בית הלל והן לחברים שפגשנו מהחברה הבדואית".

מארגון ינאביע השותף במפגש נמסר: "ינאביע הוא ארגון אסטרטגי תשתיתי הצומח מתוך הקהילה ומקדם לקיחת אחריות של החברה הבדואית על ההתמודדות עם בעיות היסוד המעכבות את השתלבותה. שמחנו להכיר את הרבנים והרבניות וללמוד על המורכבויות שמשותפות למנהיגים ומחנכים גם כשהם מגיעים ממקומות שונים מאוד".




​​​​​​​
על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים: https://bit.ly/3iQmqmo