''משמר השכונה'' התחיל לפעול בפארק הנחל

ביום בו משרד הפנים אישר את בקשת עיריית ב''ש לגבות את היטל השמירה, החלה פעילות המשמרבשכונה החדשה. המשמר החל לפעול לפני שנה בב''ש. האם נוכל עכשיו לישון בשקט?
send whatsapp messsage send FB messsage
מתנדבי ''משמר השכונה'' (צילום: דיאגו מיטלברג)

הערב, רביעי, ערכו מתנדבי משמר השכונה סיור משותף עם ניצב פרץ עמר, מפקד מחוז דרום של משטרת ישראל. בסיור השתתפו גם יחידות המשטרה - יחידת יואב, יס"מ, סיור תב"ש, מאבטחי רשות ושיטור עירוני. הסיור נערך ביום בו אושרה בקשת עיריית באר־שבע לגבות היטל שמירה מהתושבים - ולהפעיל שירותי שמירה. ההיטל ייגבה החל מה-1 בספטמבר  ומטרתו לממן שירותי השמירה והאבטחה, שיפעלו כמכפיל כוח לצד השיטור העירוני ומשטרת ישראל.

את הפעילות המבצעית הוביל הערב מפקד מחוז דרום, ניצב פרץ עמר. הכוחות המשולבים סיירו יחד ברחבי העיר ופקדו את  אזורי הבילוי והפנאי, בשכונות הוותיקות והחדשות, בפארקים העירוניים ובמוקדי קהל וזאת כחלק מפעולות שהרשות והמשטרה מקדמות יחד לחיזוק הביטחון האישי של התושבים והבאים בשעריה.

וידאו: סרטון שפרסמה עיריית באר שבע אודות פעילות המשמר (צילום: עיריית באר שבע)
​​​​​​​


בשנה האחרונה הורעה תחושת הביטחון של התושבים במיוחד אחרי אירועי האלימות בעקבות מבצע ''שומר חומות'': גניבות מבתים, גניבות כלי רכב, אירועי אלימות והטרדות מיניות, גביית דמי חסות מעסקים, גניבות מעסקים, קטטות אלימות בהן אירוע ירי במיון סורוקה, סחר בסמים ועוד. 

הערב החלה תכנית "משמר השכונה" בשכונת הפארק, שתושביה דיווחו לא אחת על מקרים של אלימות וביריונות, בשכונה ובפארק. מתנדבים, תושבי השכונות, הצטרפו לפעילות שמטרתה לחזק את הנראות והבולטות בשכונה ובתוך כך לחזק את הקהילתיות והערבות ההדדית בקרב התושבים. את הסיור הראשון פתחו ניתאי בן-עזרי ומתנאל אבו.

מפקד המחוז ציין לשבח את שיתופי הפעולה בין המשטרה, הרשות והקהילה באמצעות תכנית משמר השכונה שהעירייה יסדה במטרה לחזק את הביטחון האישי וליצירת מרחב מוגן ובטוח.

הקמת משמר השכונה מגיע על רקע מצוקת כוח האדם במשטרת ישראל. המפכ''ל, בדיונים בוועדות הכנסת, התריע כי המשטרה מתקרבת לנקודה בו לא תוכל עוד לתת מענה מהיר במקרים קריטיים. על רקע זה, נדרשים התשובים לממן את הנושא הביטחון, פרקטיקה בה נוקטות רשויות רבות אחרות בישראל. בבאר שבע, ברשתות החברתיות, הושמעה ביקורת רבה באשר לגביית ההיטל, בשל המצב הכלכלי הקשה של משפחות בעיר. חבר המועצה משה ינאי היה בין הבודדים לקבול כנגד ההיטל.

בעיריית באר שבע אומרים כי למעוניינים להצטרף לכוח ההתנדבות ולחיזוק הביטחון בשכונות העיר, ניתן להשאיר פרטים במוקד העירוני של באר שבע 106.
​​​​​​​
על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים: https://bit.ly/3iQmqmo