מעצרים מנהליים וגירוש: התוכנית של שמעון בוקר להחזרת המשילות בנגב

סגן ראש עיריית באר שבע, שמעון בוקר, מתמודד לפריימריז בליכוד במשבצת הנגב - והוא בטוח שהפעם יזכה להיכנס לכנסת / ראיון
send whatsapp messsage send FB messsage
שמעון בוקר (צילום: דודו גרינשפן)

''אין כמעט עסק בעמק שרה שלא משלם פרוטקשן. זהו מצב שאי אפשר להשלים איתו. אני מתמודד בפריימריז בליכוד במשבצת הנגב על נושא הביטחון ויש לי גיבוי מאנשי הסניף בבאר שבע ומהציבור'', אומר שמעון בוקר, סגן ראש עיריית באר שבע, מהדמויות הוותיקות והמובילות בסניף הליכוד המקומי ובפוליטיקה הבאר שבעית. משבצת הנגב בפריימריז לא תהיה קלה - שני אחים של - ליאור קצב, אחיו של הנשיא לשעבר ושלום דנינו, אחיו של ראש עיריית אופקים, מתמודדים על המיקום הבודד למחוז הדרום ועשויים להיות מתמודדים נוספים.

ביום שני השבוע, נערכה משמרת מחאה של ראשי ציבור בדואים  בכניסה למוזיאון הנגב, במחאה על מה שלטענתם הוא ''עריכת מסיבות במסגד'' - טענה לא נכונה, שכן אירועי ''שני במוזיאון'' נערכים מזה שנים ברחבת מוזיאון הנגב. שמעון בוקר רתח מזעם, עד כדי קריאה לעצור את ראש עיריית רהט, פאיז אבו סהיבאן, שלדעתו הסית לכאורה כנגד המדינה.

"היעדר המשילות בנגב, במיוחד בשנה האחרונה, הפכה להיות הרבה יותר מבלתי נסבלת'', אומר בוקר. ''בעבר עוד יכולנו לנסוע בחופשיות בתוך באר שבע ומחוצה לה ולדבר עם הבני דודים שלנו. היום הם מסתכלים עלינו בזלזול כזה, כאילו 'אנחנו לא רואים אתכם ממטר', 'המטרה שלנו היא לזרוק אתכם מפה'.''

''רק לפני יומיים אמר את זה בגלוי ראש עיריית רהט: ''אנחנו פה בעלי הבית''. ההתמודדות עם המצב צריכה להיות אסרטיבית ואפקטיבית. מי שפותח פה בצורה הפוגעת בביטחון האישי של התושבים, בדרכים של אלימות ,הטרדת  צעירות, ונדליזם , סחיטה ופרוטקשן, ייעצר לשישה חודשים במעצר מנהלי  בכלא קציעות . במידה והוא חוזר על המעשים, יהיה צפוי לגרוש מהמדינה''.

טלפונים לחברי הליכוד - אחד אחד (צילום: דודו גרינשפן)

שמעון בוקר הוא ''שועל קרבות'' ותיק בפוליטיקה המקומית: מזה עשרים וחמש שנים פועל שמעון בוקר (60) סגן ראש עיריית באר שבע  ומחזיק תיק אחזקה עירונית ומבני ציבור, בסניף הליכוד בבאר שבע. הוא משמש כיו"ר מועצת הסניף וכסגן יו"ר הליכוד העולמי. מכריו מספרים כי הוא נחשב ל'איש החזק' בסניף המקומי ומקורב לבכירי המפלגה . במהלך השנים בוקר יצר קשר אישי ומיוחד עם ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו, שעודד אותו ותמך בו בהתמודדותו בפריימריז בליכוד. בוקר יתמודד במשבצת מחוז הנגב במקום ה-27 הנחשב למקום ריאלי. להערכת גורמים בליכוד, אם להתבסס על הסקרים הנוכחיים, מרווח הטעות וחברי הכנסת ה''נורבגים'', גם מקומות ה-40 ומעלה עשויים להיות ריאליים.

למרות שסיכוייו טובים, הוא עסוק בימים במרתון טלפונים לחברי מרכז הליכוד ותוך כדי, מתפנה לשוחח איתנו.

שמעון בוקר, מי בוחר את מועמדי המחוזות, בשונה מהפריימרז לרשימה הארצית?
''את המחוזות בוחרים אך ורק חברי מרכז הליכוד שהם בסביבות 4.500 איש. כך שבימים אלה אני עסוק מעל הראש בשיחות עם חברי מרכז עד כה אני חייב לציין העיינות מצוינת. אני מתקשר לחברים, אחד אחד. אני חייב לומר לך שעד כה דברתי עם כ-1,500 חברים. אל תשכח שאני מאוד מוכר ומוערך ותגובות החברים חברי המרכז שמחות ומעודדות''.

אין זה סוד שבימים אלה מתפתח עימות בין גישת נתניהו וחיים כץ לבין גישת ישראל כץ ודוד ביטן בנושא המחוזות. על מה הויכוח?
"ישנם לחצים מחברי הכנסת של הליכוד הנמצאים בתחתית הרשימה, הם חוששים שהם לא יבחרו והם לוחצים על נתניהו שהמחוזות ידחקו חמישה שישה מקומות אחורה. אני מודיע לך שזה לא ייקרה, מסיבה אחת: נתניהו רוצה להיות ראש ממשלה ומי שעושה לו את העבודה אלה אנחנו, אנשי המחוזות. זה אני, ש-25 שנים פעלתי ללא מנוחה למען תנועת הליכוד למען סניף הליכוד וכמובן למען נתניהו. ואני בטוח ומשוכנע שהוא לא יפגע בי''.

ידוע שהחכי"ם המכהנים בליכוד רוצים לדחוק את המחוזות והשריונים מה חוקת הליכוד אומרת.?
"כן יש אפשרות לדחוק את המחוזות והשיריונים למיניהם ולהביא את זה לדיון למרכז הליכוד. אבל אני אומר לך זה לא יהיה, זה יגרום לאנדרלמוסיה. בנוסף, זה לא הוגן, משום שאנשים רוצים להתמודד וזאת זכותם. אתה לא יכול לשנות סדרי משחק באמצע המשחק זה לא יהיה ותזכור מה שאני, שמעון בוקר, אומר לך''.

מה מיקומך ברשימה?
"בין המקום ה-25 ל-27, שיהיה מיועד למחוז הדרום''.
​​​​​​​בלשכתו בעירייה. משעון בוקר (צילום: דודו גרינשפן)

האם אתה לא חושש שחרף הקשר האישי והטוב שלך עם נתניהו הוא עשוי לקבל החלטה שהוא רוצה לשמור על ההחלטה הקיימת עד למקום ה-30 ולבטל את המחוזות?
" מי כמוך יודע עד כמה אני אוהב את נתניהו. הוא אדם מאוד חכם, הוא רואה שאני רץ לכנסת והוא לא ייעשה שום דבר שעלול לפגוע בי. יתרה מזאת, הוא להערכתי לקראת סוף המירוץ יכריז על תמיכתו בי. תקשיב מה שאני אומר לך. המנדט או שני המנדטים שחסרים לו להקמת ממשלה יבואו מהדרום.

אני לא רוצה להתגאות, אבל הם יבואו בזכותי אנשים מאוד מעריכים אותי ולא רק חברי ליכוד גם תושבי העיר באר שבע שמכירים ומוקירים את פעילותי למען כל תושב.

אני לא מחפש ג'וב בכנסת אני עכשיו בתפקיד סגן ראש העיר באר שבע. התפקיד מכובד מאוד ואני יכול להישאר בו גם עד ליציאתי לגמלאות, אבל יש לי מטרות ויעדים להרים בגדול את דגל הדרום בכנסת המקום המרכזי החשוב ביותר ולייצג את התושבים".

אתה גם מכהן כסגן יו"ר הליכוד העולמי. האם תפקיד זה יקנה לך יתרון מול שאר המועמדים?
"בודאי, משום שנבחרתי לתפקיד זה על ידי חברי מרכז. אני אדם מאוד מוכר, מנהל  את סניף הליכוד בבאר שבע. אנשים אוהבים אותי ואת העשייה שלי אני נאמן לליכוד ונאמן לדרך. ברור שיש לי יתרון . הבט, אני לא הולך להעליב אף מועמד אבל שוחחתי עם אנשים חברי הליכוד וללא יוצא מן הכלל הודיעו לי "אין לנו  ספק שנבחר בך".

תנקוב בשמות מועמדים נוספים במחוז הדרום?
"באופקים רץ אח של ראש העירייה. שים לב, לא ראש העיר אלא אחיו. ראש העירייה החליט להריץ את אח שלו כבר פעם שנייה או שלישית .לדעתי ולדעת נוספים בליכוד הוא לא המקום למעשים כאלה, 'בגלל שאני ראש עיר, אביא את אח שלי, מה זה משחק ילדים?. מועמד אחר הוא אחיו של משה קצב, שאם כל הכבוד בא ומצהיר 'אני אח של נשיא המדינה לשעבר'.

במשך שנים סניף הליכוד בבאר שבע לא הצליח לייצר  חבר כנסת באר שבעי יש הטוענים שהדבר נעוץ בפלגנות ואגו מה יקרה הפעם?
"כל סניף הליכוד בבאר שבע תומך בי ועובד להצלחתי, החל מיוסי בננו, דוד בונפלד הרווה מימון, הם מאוד רוצים אותי, כי הם יודעים שבאר שבע תרוויח, הנגב ירוויח ומדינת ישראל תרוויח. כמובן, לא פחות חשובה היא תמיכתו בכל הכוח  של ראש העיריה רוביק דנילוביץ  שכבר בימים הקרובים יפרסם מודעת תמיכה בי".

שמעון בוקר (צילום: דודו גרינשפן)

בוא תן הבטחה לתושבי העיר מה יקרה במידה ותבחר לבית המחוקקים?
"במידה ואכנס לכנסת אפעל בסוגיית חוסר המשילות, לא הצלחנו במשך 12 שנה לטפל בנושא והוא הגיע לממדי קטסטרופה, אלימות, פרוטקשן, דמי חסות בעמק שרה ובמקומות נוספים ועוד. נושא נוסף הוא הטבות מס: כל יישובי הסביבה  - מיתר, אופקים נתיבות, אשקלון - מקבלים הטבות מס. רק באר שבע לא . אני לא אסכים שאנחנו לא נקבל את הטבת המס, ששוויין הכספי רב.

הרכבת: היום נסיעה מבאר שבע לתל אביב נמשכת כמעט שעה וחצי,  שזה בלתי נסבל ואני מתכונן לקצר את זה משמעותית . באר שבע הינה מטרופולין, אבל אנחנו מטרופולין שמדינת ישראל לא מכירה בו והעיר הנחשבת כפריפריה. זה לא נכון ולא צריך להיות כך''.

מי הולך לרשת אותך במועצת העיר? 
"הבא ברשימה מספר 3, אלירן מימון שיהיה ביחד עם ד"ר רות פרנקל."


​​​​​​​
על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים: https://bit.ly/3iQmqmo

​​​​​​​