צפו: תושב הפזורה מונע מרדף, תוקף ומאיים על חיילים

תושב הפזורה מנע מכוח צה''ל לרדוף אחר חשוד, חסם את דרכם, היכה אותם וגם איים שיגיע אליהם ''עד הבית''. איך זה נגמר?
send whatsapp messsage send FB messsage
החשוד, לאחר מעצרו בשטח (צילום: ללא קרדיט / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

מנע מרדף נגד רכב חשוד, תקף חיילים,  ואיים להגיע אליהם ''עד הבית'': שוטרי תחנת עיירות סיימו את חקירתם נגד תוקף חייל, תושב הפזורה. לשכת תביעות נגב הגישה כנגדו כתב אישום תוך בקשה למעצרו עד תום ההליכים. ''הפגיעה בחיילים מהווה פגיעה בכלי ההגנה של החברה ומגלמת סיכון לביטחונו של כלל הציבור''.

וידאו: תיעוד המעצר (ללא קרדיט / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

התקרית ארעה ב-15 ביוני,  סמוך לשעה 18:00, בעת שחיילי צה''ל רדפו אחר רכב חשוד מסוג טויוטה. החשוד, תושב הפזורה, נהג ברכב סקודה וחסם את ציר הנסיעה של החיילים ומנע מהם להמשיך את המרדף.  החיילים ניגשו לנהג רכב הסקודה וביקשו ממנו לזוז. 

החשוד השיב להם: ''אין לכם איך לתפוס אותו'' ומיד בהמשך לכך תקף החשוד את אחד החיילים בכך שהכה אותו במכת אגרוף בחזה שלו.  החיילים עצרו את החשוד וזה איים על אחד מהם בפגיעה שלא כדין בגופו בכך שאמר לו:  ''אני אגיע אליך עד הבית''. שוטרי תחנת העיירות הגיעו למקום, החשוד תושב הפזורה כבן 28 נלקח לחקירה. 

מעצרו הוארך והשבוע תביעות נגב הגישו כנגדו כתב אישום בגין: נהיגה בזמן פסילה, תקיפת עובד ציבור, איומים, תוך בקשה למעצרו עד תום ההליכים.

פקד אלכס זיטניצקי, ראש משרד חקירות תחנת עיירות:  ''זהו אירוע חמור בו הותקף חייל שהנו עובד ציבור שממלא חובתו ותפקידו המוטלים עליו על פי דין ולמען בטחון כלל תושבי האזור והנגב. פעלנו לחקר האמת תוך מיצוי הדין כנגד החשוד''.

עו"ד מפקח אריאל סטרול, לשכת תביעות נגב:  ''בעבירה זו של אלימות ואיומים כלפי חיילים, יש ללמוד על מסוכנות גבוהה מצדו של הנאשם, אשר ככל. נראה מורא החוק אינו נר לרגליו. במעשיו לימד על עצמו הנאשם, אם כך הוא נוהג כלפי חיילים, קבל עם ועדה. המסוכנות הנשקפת מעשיו של הנאשם  משקפת חריגה קיצונית מהנהגות נורמטיבית בהיות המעשים מופנים כלפי חיילים הממלאים תפקידם בשמירת הבטחון והסדר.  הנכונות לפגוע בחיילים מבטאת יחס של בוטות ומעמידה בספק את האמון שניתן לרכוש לנאשם.  הפגיעה בחיילים מהווה פגיעה בכלי ההגנה של החברה ומגלמת סיכון לביטחונו של כלל הציבור''.רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים: https://bit.ly/3iQmqmo

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬


כתבות נוספות למקרה שפספסת...