מה חיפשה משלחת מאופקים בארצות הברית?

המשלחת, בהובלת ראש העיר איציק דנינו ובכירים, השתתפה בכנס במישיגן. על מה דיברו שם?
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום: משלחת אקוסיסטם אופקים 2022 לארה''ב

משלחת מאופקים, אשר כללה בין היתר את ראש העיר, איציק דנינו, מנהל האגף לפיתוח אורבני, אבי ביתן, ומנהלת התכנית הלאומית למצוינות באופקים, יהלי יאבו, השתתפה השבוע בכנס בינלאומי של אקוסיסטם stem ומיומנויות המאה ה-21 בעיר ביי סיטי שבמישיגן.
 
נציגות אופקים פתחה את הכנס הבינלאומי, בהשתתפות 100 ויותר נציגויות אקוסיסטם stem מערים רבות בכל רחבי העולם, והציגה בגאווה מול נציגי כל העולם את אקוסיסטם אופקים. בנוסף, הוזמנו חברי המשלחת לפגישת היכרות אישית עם ראשת העיר של סיטי ביי לצורך בניית שיתופי פעולה.
 
מוקדם יותר נסעה המשלחת ללמוד מהאקוסיסטם של קליבלנד - אקוסיסטם ותיק שפועל 15 שנה בקידום STEM בכל רחבי העיר, להכנת הילדים לתעסוקה עתידית איכותית. חברי המשלחת נפגשו עם בכירים מהעירייה, עם אנשי אקדמיה ותעסוקה בעיר ועם מנהלי בתי ספר ייחודיים, והתרשמו מהכוח העירוני בקידום מיומנויות המאה ה-21 בכל קב' גיל. לאחר מכן הכירו חברי המשלחת את סגן נשיאת פדרציית קליבלנד, אורן ברץ, ואת אשתו סו, פרופ' לרפואה וציונית אמיתית, עמם רקמו חברות ואף סיכמו כי פגישתם הבאה תהיה באופקים. 
 
"בכל מקום בו ביקרנו בלטו במיוחד מרחבי הלמידה החדשניים שמקדמים עיצוב, חדשנות, הנדסה, סקרנות ועוד, משלב הפיתוח ועד שלב היצירה", סיפר ראש עיריית אופקים, איציק דנינו. "בשנים האחרונות מקדמת אופקים יחד עם קרן רש"י ושותפים נוספים תהליכי התחדשות וחדשנות פדגוגית במרחבי בתי הספר ובמרחבים העירוניים. קידום מרחבי למידה חדשניים נמצא אצלנו בעדיפות גבוהה, ואנו פועלים ליצירת קמפוסים בית ספריים וחיבור לקמפוסים עירוניים - תוך רתימת שותפים לחיזוק המהלך". 
 
"מהלכי האקוסיסטם באופקים ובשאר העולם מחברים בין חינוך לתעסוקה, ומהווים צעדים משמעותיים בראייה רב מגזרית, מבחינת קידום תעסוקה איכותית והקניית מיומנויות המאה ה-21", הוסיף דנינו. "ברצוני להודות לקרן רש"י ולבית יציב, על השותפות המקצועית, על הבחירה באופקים בפרויקט החשוב 'הישוב במרכז', שמתוקצב ע"י קרן רש"י, ועל מימון המשלחת. תודה מיוחדת לנעמה בר שלום וד"ר מאיה לוגסי מבית יציב, ולארגון TIES בהובלתה של ג'ין מוריסון".


רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים: https://bit.ly/3iQmqmo

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 

כתבות נוספות למקרה שפספסת...