היחידה החדשה בחצרים - לחיילים המיוחדים

בטקס מרגש הם קיבלו את כומתה ותעודה - ויתחילו בשירות ביחידה שהוקמה עבורם
send whatsapp messsage send FB messsage
גדולים במדים (צילום: דיאגו מיטלברג)

קבוצת  תלמידים מבית הספר בית אקשטיין אופקים, התגייסו לצה״ל במסגרת התוכנית ״גדולים במדים״. התלמידים ישתלבו ביחידה חדשה, שהוקמה בביסל״ח חצרים, בהובלה של עמותת 'יד לילד המיוחד' ובשיתוף חברת אדמה. 

בביסל״ח חצרים נקלטו  6 צעירות ו-3 צעירים מיוחדים מבית הספר אופקים, בית אקשטיין. בזה אחר זה הם עלו במדי צה״ל לבמה, וקיבלו את הכומתה ותעודת הוקרה. 

השתלבות הצעירות והצעירים בבסיס הצבאי ליחידת ״אדמה״, שנפתחה במקום בתמיכת חברת אדמה ובמסגרת תוכנית ״גדולים במדים״ של עמותת יד לילד המיוחד. שיתוף הפעולה בין חברת אדמה ועמותת 'יד לילד המיוחד' החלה לפני שלוש שנים, כשהחברה 'התגייסה' אף היא לאחד כוחות עם צה"ל ולשלב עשרה תלמידים מבית הספר גוונים באשדוד להתנדבות בבסיס פלמחים. 
הצעירות והצעירים שמתגייסים במסגרת יחידות ״אדמה״ בבסיסים השונים משתלבים בשירות משמעותי וזוכים לליווי החברה לאורך כל השנה. 

האירוע נפתח בהופעה של להקת 'גדולים במדים' . בהמשך נשאו דברים מפקד היחידה, סא"ל ברק אוסי, מנכ"ל העמותה, הרב מנדי בליניצקי, סמנכ״ל תפעול ישראל באדמה, צבי מנור, בני מאמא, מנהל משאבי אנוש במפעל אדמה מכתשים וסגן מנהלת בית הספר, יאיר בר כוכבא.

תכנית "גדולים במדים" נוסדה בשנת 2005 על ידי האלוף גבי אופיר וסא"ל אריאל אלמוג, במסגרתה משולבים צעירים מיוחדים, וצעירים עם מוגבלויות, בבסיסי צה"ל ברחבי הארץ. מטרת התוכנית היא לשלב את הצעירים בקהילה ובסופו של דבר להכניסם למעגל התעסוקה האזרחית ולאפשר להם חיים עצמאיים ככל האפשר.

אילנה סיסו, מנהלת קשרי קהילה בחברת אדמה: ״חברת אדמה רואה חשיבות עליונה בכינונה של חברה שוויונית, אשר מכילה את האחר וגם יודעת לזהות ולהוקיר את חוזקותיו. אנו גאים לשתף פעולה עם עמותת יד לילד המיוחד בתכנית 'גדולים במדים', עם עיריית ב״ש ועם צה״ל לליווי המתגייסים המיוחדים ולסייע בדרכם להשתלבות בקהילה וניהול חיים עצמאיים״.רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים: https://bit.ly/3iQmqmo

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

כתבות נוספות למקרה שפספסת...
יום רביעי | 22 יוני 2022
יום שלישי | 21 יוני 2022
יום שלישי | 21 יוני 2022