''פרנסה ל-300 עובדים בדרום''

משרד הביטחון ירכוש רכבי שטח שתייצר התעשייה האווירית בבאר שבע - צעד שייצר מאות מקומות עבודה חדשים בדרום
send whatsapp messsage send FB messsage
רכבי השטח ליחידות המיוחדות, ייוצרו בבאר שבע (צילום: דוברות משרד הביטחון)

מנהל הרכש (מנה"ר) במשרד הביטחון ירכוש מהתעשייה האווירית מאות רכבי שטח קרביים ליחידות המיוחדות בצה"ל. רכבי השטח ייוצרו במפעל היבשה של התעשייה האווירית בבאר-שבע (רמת"א לשעבר) ויספקו עבודה לכ-300 עובדים מאזור הדרום.

שר הביטחון בני גנץ: "מערכת הביטחון, בהובלת מנהל הרכש, תמשיך לחתור להצטיידות מהתעשיות הישראליות, שהן איכותיות ומספקות פרנסה לעשרות אלפים. הדגש שאנו שמים על הנגב והגליל, הוא חלק בלתי נפרד מה-DNA של משרד הביטחון וצה"ל".

וידאו: (צילום - דוברות נשרד הביטחון)
​​​​​​​

בטקס בראשות סמנכ"ל וראש מנה"ר, אבי דדון, ראש עיריית באר-שבע רוביק דנילוביץ', ראשי התעשייה האווירית ועשרות מעובדי מפעל היבשה של התעשייה האווירית בבאר שבע, חתם ראש מנה"ר על הזמנה לייצור של מאות רכבי שטח קרביים לצה"ל. במסגרת ההסכם, שנאמד ביותר מ-100 מיליון ש"ח, תייצר התעשייה האווירית בקו הייצור החדש במפעל, את רכבי ה- Z-MAG וה- ZD ומיועדים למשימות של היחידות המיוחדות בצה"ל. התעשייה האווירית משתפת פעולה בייצור הרכבים עם עידו כהן וחברת TAG האמריקאית. 

רכבי הקומנדו החדשים הינם בעלי יכולת עבירות יוצאת דופן בכל מתארי השטח. הם מסוגלים לשאת לוחמים וציוד במשקל של 1.5-2.5 טונות (בהתאם לסוג הרכב), במגוון של משימות, לרבות אספקה ופינוי פצועים. הרכבים יתבססו, בין השאר, על מכלולים אזרחיים, שיבטיחו אמינות גבוהה ותפעול זול יחסית. כלי הרכב ייוצרו במפעל היבשה של התעשייה האווירית בבאר-שבע (רמת"א לשעבר), שבעידוד משרד הביטחון עבר הסבה בהשקעה של עשרות מיליוני שקלים לטכנולוגיות היבשה. המפעל הינו חלק מחטיבת 'אלתא' של התעשייה האווירית, העוסקת בפיתוח מערכות מכ"מים מוטסים, מערכות מודיעין על מטוסי משימה, מערכות לוחמה אלקטרונית, מערכות תקשורת ועוד.

ראש עיריית באר-שבע, רוביק דנילוביץ׳: "מדובר בבשורה גדולה וחשובה לעיר באר שבע ולנגב. משרד הביטחון מביע אמון בתעשייה האווירית ובאלתא, תפארת התעשייה הישראלית המעודדת פיתוחים טכנולוגיים חדשניים פורצי דרך ופועלת ליצירת מקומות תעסוקה איכותיים בדרום. אני רואה בהסכם זה סנונית ראשונה לקראת מפעל היבשה שמוקם בבאר שבע, על ידי התעשייה האווירית, באיזור רובע החדשנות״.רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים: https://bit.ly/3iQmqmo

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬