האסון בגן בנווה נוי: ''למטפלות לא הייתה הסמכה''

התקדמות חקירת האסון בגן ברחוב שיזף: למטפלות במקום לא הייתה הסמכה לשמש כגננות וככל הנראה, הגן היה בהליכים לקבלת רישיון. המנהלת והמטפלת שוחררו למעצר בית
send whatsapp messsage send FB messsage
גן הילדים ברח' שיזף (צילום: גוגל מפות / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

האסון בגן ''חיוך'' ברחוב שיזף בנווה נוי: נמשכת חקירת המשטרה באירוע, בו נהרג פעוט כבן שנה כשנפל ממתקן ג'ימבורי. ככל שמתקדמת החקירה, המנוהלת על ידי שוטרי תחנת באר שבע, הולכים ומתבררים פרטים חדשים. 

מחקירת המשטרה, עולה כי המטפלות בגן היו ללא הסמכה לשמש כגננות. שלוש מטפלות שוחררו לבתיהן בתנאים מגבילים, שתי נשות צוות נשארו במעצר ודיון בעניינן אמור להיערך בבית המשפט בבאר שבע. 

בעיריית באר שבע אומרים כי ''גן ילדים אינו טעון ברישיון עסק וזאת על פי חוק רישוי עסקים''.

שופט בימ"ש השלום בבאר שבע רפאל ימיני הורה כי המטפלת ומנהלת המקום החשודות בגרימת מוות ברשלנות של הפעוט בבאר שבע ישוחררו ממעצרן היום עד השעה 17:00.

וידאו: חובש בכיר במד"א יוסי אבוהרון, שהגיע עם הצוות לזירת האירוע (צילום: דוברות מד''א)

בינתיים, בקרב ההורים לילדים בגן, התחושות קשות. לפני האסון, הרים לילדים בגן סיפרו עד כמה הם מרוצים ומנהלת הגן לחקה עם ההורים, בעמוד הפייסבוק, חוויות וטיפים לטיפול. הורים לילדים שכבר גדלו, חלקו עם מנהלת הגן את הגעגועים לצוות הגננות ועד שהילד, שבינתיים גדל, זוכר את הפעילויות ואת שמות נשות הצוות.

מחקירת המשטרה עולה, כי הפעוט טיפס על מתקן ג'ימבורי בגן ונפל, ככל הנראה על ראשו. הפעוט איבד את ההכרה, הובהל במצב אנוש לבית החולים, שם נקבע מותו. 

בשנתיים האחרונות הממשלה ניסתה לעשות סדר בענף שהיה פרוץ למדי. מהיעדר תקנות, ענף הבנים פרטיים עבר להסדרה מחמירה: בינואר 2020 הכנסת קבעה תקנות להסדרת מעונות היום הפרטיים בנושאים כגון בטיחות מבנה, התקנת מצלמות ועמידה בכללי תברואה ותזונה. עוד נאסר להעסיק איש צוות בעל עבר פלילי.

כמו כן, נקבע שטח מינמלי לכל ילד ומהשנה, כל מעון מחוייב להעסיק מדריך חינוכי. מטפלות בגן פרטי נדרשות לעבור קורסי עזרה ראשונה, התנהלות בטוחה והכשרה פדגוגית.

הגן בבאר שבע היה בהליכים לקבלת רישיון עסק ולא ברור, לעת עתה, אם למתקני המשחקים בתחומו היו אישורים כנדרש. 


רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים: https://bit.ly/3iQmqmo

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬