גל מעצרים: חשודים ששפכו בטון לנחל וזיהמו את הסביבה

בתום חקירה משולבת של המשטרה, בליווי גורמי אכיפה סביבתיים וכלכליים, נעצרו בעלי חברה, תושבי תל שבע ו- 10 חשודים נוספים
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום: היחידה לאכיפה סביבתית / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א'

שפכו בטון לנחל, זיהמו את הסביבה ועל פי חשד, גם לא ניהלו ספרי חשבונות על פי המתחייב: במסגרת פעילות מבצעית "מסלול בטוח" והמאבק הלאומי לטיפול בפשיעה בחברה הערבית ולחיזוק המשילות וההרתעה, בוצעה פעילות אכיפה משולבת בפרשיה שזכתה לכינוי "נחל בטון''. 

וידאו: אכיפה במסגרת מבצע ''נחל בטון'' (צילום: משטרת ישראל)


במסגרת הפעילות, נתפסו שבע משאיות ושופל גדול, ששווים מוערך בכ-3 מיליון ₪, אשר שפכו פסולת באופן בלתי חוקי תוך ביצוע עבירות סביבתיות חמורות, וכן נעצרו בעלי החברה תושבי תל שבע ו-10 חשודים נוספים.

לאחרונה הוקם צוות חקירה מיוחד משותף של משטרת ישראל (תחנת ערד וערוער ואכיפה כלכלית במחוז דרום), היחידה לאכיפה סביבתית של אשכולות הנגב (היל״ס), בליווי פרקליטות מחוז דרום (אזרחי) ובשיתוף עם צוות מחוז דרום של ינשו"ף ברט"ג, רשות המיסים - מס הכנסה וחקירות ומודיעין מע"מ ב"ש, מינהל הבטיחות בזרוע העבודה במשרד הכלכלה, חברת חשמל ומשרד התחבורה.

לאחר חקירה סמויה על פני תקופה ארוכה, במהלכה נאספו ראיות לשפיכת פסולת לנחל שוקת ובשטחים פתוחים בחורה שבנגב, נתפסו אתמול המשאיות ושופל ונעצרו החשודים בסיוע לוחמי היחידה הטקטית של מג"ב דרום.  

כמו כן, נבדקו במסגרת הפעילות מפעלי חברת ר.א.ד בטון בע"מ בחורה ובשגב שלום והמשרדים בעומר ונמצא חשד לליקוי מהותי בספרי הנהלת חשבונות של החברה והפרות חוק לצמצום השימוש במזומן. מינהל הבטיחות פיקוח העבודה הוציא צווים, שאי מילוי אחר הוראותיהם עלול לגרור קנסות משמעותיים.

המעורבים נחקרו על ידי היחידה לאכיפה סביבתית של אשכולות הנגב ומשטרת ישראל, ובהמשך צפויים כתבי אישום ובקשות לחילוט הרכבים.

''משטרת ישראל והחטיבה האזרחית בפרקליטות המדינה רואות בפעילות אכיפה משולבת כלי יעיל ביותר במלחמה בתופעות פשיעה ובתופעות נוספות, לצד ההליך הפלילי'', נמסר.

''שילוב הזרועות המוצלח בין כלל גופי האכיפה והממשלה מוכיח את עצמו ומניב תוצאות, הן בכל הקשור לפגיעה בתשתית הכלכלית של גורמי הפשיעה, והן מבחינת השבת המשילות ושלטון החוק בכל מקום. פרקליטות המדינה, יחד עם משטרת ישראל וכלל גורמי האכיפה, ימשיכו לפעול בכל האמצעים, על מנת להבטיח את שלום הציבור ובטחונו ושמירת הסביבה''.


רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים: https://bit.ly/3iQmqmo

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬