גמלאית משכונה ד' נדרשת לשלם 1,817 ש' - על דוח שנרשם לפני 7 שנים

משפחתה של ט' נדהמה כאשר אימם, גמלאית, קיבלה התראה לפני נקיטת הליכים - על דוח שמעולם הגיע לידיה - ונרשם לפני 7 שנים על סמך פתק בשקית אשפה. עיריית ב''ש: ''יש להמתין להחלטת התובע העירוני''
send whatsapp messsage send FB messsage
אשפה בשכונה בב''ש (מחשה, ארכיון, צילום: דני בלר)

לפני למעלה משבע שנים, ב-6 באפריל 2015, פקח של עיריית באר שבע מצא שקית אשפה ברחוב אכלסנדר ינאי, בשכונה ד'. ככל הנראה, הוא פתח את השקית וחיטט באשפה ומצא בא מכתב, שהיה ממוען לתושבת באר שבע, גמלאית, המתגוררת עשרות מטרים מהמקום בו נמצאה השקית.

הפקח רשם דוח, אך זה מעולם לא הגיע לדיירת, מספרת משפחתה. היא גילתה את כל הפרשה לפני מספר ימים, כאשר קיבל לידיה התראה לתשלום על סך 1817 שקלים לפני נקיטת הליכי גבייה מנהליים. ''אני מתגוררת ברחוב אלפרד רוסי, פח האשפה שלי בכלל לא באיזור אלכסנדר ינאי. אני לא משליכה אשפה ברחוב ולא היה ידוע לי על הדוח הזה. זה קרה לפני שבע שנים, לפי הדוח. רק עכשיו נזכרו?''.

הגמלאית, ט', גם אינה יכולה לעמוד בקנס כזה, שהוא כמעט חצי גמלת הקיום החודשית שלה. משפחתה ראתה את המכתב ולא ידעה אם לכעוס או להיות מופתעים. ''יש פה בשכונה הרבה פושטי יד. מחטטים בפחים, מחפשים בקבוקים לקחת למרכזי מיחזור, לפעמים אולי מישהו הניח בגד או חפץ שאפשר להציל. אז לא הגיוני שאימא, שיש לה פח בסמוך לבית, הלכה לזקור את השקית ברחוב, במרחק עשרות מטרים''.

אלא שכל זה לא שכנע את אנשי חברת מילגם, ששלחו אליה התראה לפני נקיטת הליכים. משפחתה שלחה מכתב, ניסתה לדבר ולהסביר, אך כלום.

''מעולם לא קיבלנו מכתב התראה, שאם כן, היינו מטפלים בזה. ביקשנו צילום, תיעוד, הוכחה שהשקית אכן נמצאה שם ומכתב של אימא בתוכה - אך כלום. זה ממש מקומם. פתאום, אחרי שבע שנים, נזכרים לנקוט בהליכים נגד גמלאית''.

מעיריית באר שבע נמסר בתגובה: ''מדובר בדוח שנרשם כחוק על השלכת פסולת בשטח ציבורי. הפונה הגישה  בתאריך 29.5.22,  ערעור על הקנס שנירשם בגין עבירה הנ"ל. יש להמתין להחלטת התובע העירוני''.