מכה: ניסיונות לעקוץ חנויות לחומרי בנייה בב''ש

כך עובדת השיטה: מתקשרים לחנויות חומרי בניין, קונים סחורה בעשרות אלפי שקלים בכרטיסי אשראי לא תקינים. הסחורה מגיעה לחורה ותל שבע והסוחרים חוששים להתעמת עם הגנבים. איך זה נגמר?
send whatsapp messsage send FB messsage
מכה: ניסיונות לעקוץ חנויות לחומרי בנייה בב''ש הסחורה שנתפסה אצל החשודים (צילום: משטרת ישראל)

שני ניסיונות לעקוץ חנויות לחומרי בניין בבאר שבע, בסכום כולל של עשרות אלפי שקלים - בשיטה דומה. משטרת העיירות הצליחה לסכל שני ניסיונות גניבה, משתי חנויות בבאר שבע. 

במקרה הראשון, התקשר תושב תל שבע וביצע הזמנה של חומרי בניין בסך 25,000 שקלים.בעל החנות לקח את פרטי האשראי בעסקה טלפונית וסיפק את הסחורה לכתובת בתל שבע. אלא שכעבור זמן קצר התברר לו, כי חברת האשראי דחתה את העסקה. הטלפון ממנו בוצע ההזמנה היה מנותק.

במקרה השני, התקשר תושב חורה והזמין מחנות חומרי בניין אחרת בבאר שבע חומרים בסך של כ-10,000 שקלים. גם במקרה זה הסחורה סופקה וחברת האשראי דחתה את העסקה. גם כאן הטלפון היה מנותק והסחורה, מונחת בפתח הבית.

בשני המקרים בעלי העסקים חששו לנסוע לכתובות ביישוב חורה ובתל שבע. בפעילות מהירה של מחלק בילוש בתלחנת העיירות, הסחורה נתפסה רגעים ספורים לפני שהעבריינים הצליחו להעלים אותה.

ראש מחלק בילוש בתחנת העיירות, רפ''ק איתי בוכריס, אומר לברנז'ה חדשות באר שבע והנגב, כי המירות הגשת התולנה קריטית למניעת ביצוע הפשע. ''בשני המקרים, בעלי העסקים הגישו תלונה באופן מיידי, מה שאיפשר לנו להגיע לכתובות בהן הונחה הסחורה''.

לדברי רפ''ק בוכריס, בעלי עסקים חייבים לוודא היטב את כל הפרטים בעת ביצוע עסקאות - ולא לחשוש לערב את המשטרה באופן מיידי במקרה של חשד לביצוע עבירה. 
רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים: https://bit.ly/3iQmqmo

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬
 ​​​​​​​