צפו: מאבטח באוניברסיטה מניף דגל פלסטין. דנילוביץ': ''אני מתבייש''

אוניברסיטת ב''ש יצאה מכלל שליטה: מכתב חריף וחריג של ראש עיריית ב''ש לנשיא האוניברסיטה, בעקבות ציון יום הנכבה בקמפוס הבאר שבעי. מאבטח הניף דגל פלסטין
send whatsapp messsage send FB messsage
מאבטח באוניברסיטה מניף דגל פלסטין (צילום: אם תרצו / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

ראש עיריית באר שבע ''מזועזע'' מציון אירועי יום הנכבה בקמפוס אוניברסיטת באר שבע. הוא שיגר מכתב חריג בחריפותו לנשיא האוניברסיטה, בו הוא מגנה את עצם קיומו של האירוע ויוצא כנגד הנפת דגלי פסטין בקמפוס. צדובר בפניה חריגה, על רקע היחסים החמים כביכול בין ראש העירייה לאוניברסיטה המקומית.

ההפגנה בבן גוריון (צילום: באדיבות מערכת השבועון ''זו הדרך'' / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')​​​​​​​

אלא שאירועי היום מעוררים דאגה לא רק בעיריית באר שבע, שרואה בקמפוס ובסטודנטים נכס יקר ללבם, אלא גם בקרב גורמי ביטחון. בדקות אלה נערכת בדיקה באשר לזהות המאבטח שהניף דגל פלסטין. 


וידאו: מאבטח מטעם אוניברסיטת באר שבע מניף דגל פלסטין במהלך הפגנת יום הנכבה (צילום: אם תרצו / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')
​​​​​​​


''קיבלתי עכשיו סרטון מזעזע מתוך הקמפוס של אוניברסיטת בן גוריון בנגב, כאן במדינת ישראל, ולא יכולתי להישאר אדיש!'', כותב רוה''ע באר שבע. 

''דגלי פלסטין מונפים בגאווה ושירי הלל לאויבי ישראל, שכל רצונם הוא להשמידה. אוניברסיטת בן גוריון בנגב היא חלק מהעיר באר שבע וממדינת ישראל, אל לה לשדר רפיסות ואסור לה להסכיס לכך''.

''כנשיא אוניברסיטה חייבת להיות לך אמירה ברורה בנושא. למדינת ישראל יש אך ורק דגל אחד ואין בילתו! אנחנו נושאיס אותו בגאון. וו וכות גדולה להיות ישראלי, לצידה יש מחויבות למדינה ולערכיה''.

''ליבי עם המשפחות השכולות היקרות שלנו, שאיבדו את יקיריהן וצופות בביזיון הזה. היכן הימים בהם האוניברסיטה אסרה פעילות פוליטית, בטח הפגנה בוטה ומתריסה כנגד מדינת ישראלי. עוד קו אדום נחצה היום, בחוסר הנחישות כממסד שתפקידו לפעול על פי הרוח הישראלית. בשעה זו, המנהיגות הברורה שלנו חייבת לבוא לידי ביטוי, בלי גמגומים! חייב לומר לך, אני מתבייש!''.

גם בשעה זו מאות סטודנטים ערבים מניפים דגלי פלסטין בקמפוס הבאר שבעי, לציון יום הנכבה - האסון לשיטתם שבהקמת מדינת ישראל. כוחות רבים מפרידים ביניהם לבין מפגינים של תנועת אם תרצו.

הפגנות דומות, לציון יום הנכבה, נערכו בקמפוסים אחרים בישראל ובמוסדות אקדמיים ברשות הפלסטינית.

אורטל פרלמן שמואלי, ממייסדות הפורום לקידום הנגב וחברת מועצת העיר באר שבע לשעבר בתגובה למהומה באוניברסיטת בן גוריון:
"הנפת דגלי יישות עוינת בלב מוסד חינוכי במימון ציבורי צריכה לגרור עונש חמור על ידי המוסד במלוא העוצמה. אותם פרובוקטורים שבתיקם היה דגל אש״ף במקום חומר לימוד,י לא הגיעו לקמפוס כדי ללמוד אלא כדי לעורר מהומה. על הנהלת האוניברסיטה לשלול לאותם פרובוקטורים את המלגות ולהשהותם לאלתר. אוי לאותה הבושה".

שי רוזנגרטן, ראש אגף פעילים בתנועת אם תרצו: "אנו מגנים בחריפות את החלטת אוניברסיטת בן גוריון שלא לאפשר לאזרחים שומרי חוק ומשלמי מיסים להיכנס ולהניף דגלי ישראל בתחומה. הנפת דגלי אש"ף במוסדות אקדמיים לא אמורה לעבור בשתיקה, נמשיך להיאבק על הערכים הציוניים בכל מקום ובכל זמן".

ומה אומרים על זה באוניברסיטת בן גוריון? בעמוד הפייסבוק של האוניברסיטה פורסם כי: ''פעם ראשונה שסטודנטים בקמפוס ביקשו לקיים הפגנה ולהניף את דגל פלסטין. בדקנו וחוות הדעת המשפטית של היועץ המשפטי של הממשלה שקיבלנו היא שמותר למפגינים להניף את הדגלים. היועמ"ש נשען על כך שמדובר בדגל של הרשות הפלסטינית, איתה יש לממשלת ישראל הסכמים. 
מובן לנו שהמחזה לא היה פשוט וכאב לרוב חברי קהילת האוניברסיטה.
 
אנחנו גאים בסטודנטים שלנו, משני קצוות המתרס, שהשכילו להביע את דעתם ולמחות באופן דמוקרטי, כזה שלא התדרדר לגילויי אלימות בהם חזינו במקומות אחרים. זו החוזקה שלנו. 
אנחנו מסכמים יום שבו דגל ישראל התנפנף בגאון בקמפוס, יום שבו שרו בשירה אדירה את ההמנון שלנו, לצד דגלים ושירים אחרים. אירועי היום מראים שיש מקום לגיוון הדעות באוניברסיטה שהיא ציבורית במדינת ישראל, מדינה יהודית ודמוקרטית. אנחנו גאים לצעוד בדרכו של דוד בן-גוריון, וגאים להוות מוסד מוביל להשכלה גבוה, שלצד הידע והעשייה האקדמית, גם בעל תפקיד חינוכי''.

​​​​​​​

אורטל פרלמן שמואלי, ממייסדות הפורום לקידום הנגב וחברת מועצת העיר באר שבע לשעבר בתגובה למהומה באוניברסיטת בן גוריון:
"הנפת דגלי יישות עוינת בלב מוסד חינוכי במימון ציבורי צריכה לגרור עונש חמור על ידי המוסד במלוא העוצמה. אותם פרובוקטורים שבתיקם היה דגל אש״ף במקום חומר לימוד,י לא הגיעו לקמפוס כדי ללמוד אלא כדי לעורר מהומה. על הנהלת האוניברסיטה לשלול לאותם פרובוקטורים את המלגות ולהשהותם לאלתר. אוי לאותה הבושה".

שי חג'ג', ראש המועצה האזורית מרחבים ויו"ר מרכז המועצות האזוריות בישראל, אומר:  ''אסור לנו לקבל את העובדה שאוניברסיטה בישראל, בין אם בתל אביב או בין אם בבאר שבע, מאפשרת הנפת דגלי פלסטין ושירי הלל מסיתים לפגיעה בישראל''. 

''אבוי לנו שהגענו למצב שאוניברסיטה בישראל, שמתוקצבת ע"י המדינה, מאשרת להניף דגלים המבטאים אנטי ישראליות.
כדאי להזכיר כי הסטודנטיות והסטודנטים הערבים שהשתתפו במפגן המשפיל והמבזה הבוקר בבאר שבע, הם אזרחי ישראל.   
לא מדובר כאן בקידוש חופש הביטוי, אלא בביזוי חופש הביטוי, כאשר נותנים במה פרועה למפגן מתריס על בסיס לאומיות. 
אני מצפה משרת החינוך ומהמועצה להשכלה גבוהה להתערב בהקדם ולטפל בתופעה הבזויה במיידי''.רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים: https://bit.ly/3iQmqmo

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬