יום הנכבה: עימותים בבן גוריון בין סטודנטים ערבים לבין ''אם תרצו''

מאות סטודנטים ערביים מציינים בדקות אלה את יום הנכבה ברחבת הקמפוס ומולם - פעילי תנועת ''אם תרצו'' ומאות סטודנטים, מערך האבטחה מנסה להשיב את הסדר
send whatsapp messsage send FB messsage
דגלי פלסטין מול דגלי ישראל (צילומים: אם תרצו / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

יום סוער בקמפוס אוניברסיטת בן גוריון: מאות סטודנטים - ערבים ופעילי שמאל המציינים את יום הנכבה ופעילי ימין בהובלת תנועת אם תרצו - מתעמתים אלה באלה בקמפוס אוניבאסיטת בן גוריון.

כוח גדול של משטרה ומאבטחים מסנה לשליט סדר ולהפריד בין שני המחנות. הקמפוס נסגר לכניסת כלי תקשורת, בין המחנות הוצבו גדרות, כאשר קיים חשש שהאירוע ייהפך לעימות אלים.

משלהי שנות ה-90, הפלסטינים מציינים את יום הנכבה בעצרות ובתהלוכות, בקמפוסים בישראל ובערים עבריות ומעורבות. הנכבה (בערבית: "האסון") הייתה עזיבתם, מנוסתם או גירושם של כ-700,000 פלסטינים במהלך מלחמת העצמאות והפיכתם לפליטים.

רוב הפליטים עברו לארצות ערב השונות או ליהודה ושומרון ורצועת עזה, שנותרו בתום המלחמה בידי ירדן ומצרים בהתאמה. היו גם מעטים שעברו למקומות יישוב אחרים בישראל.

אירועי הנכבה הביאו ליצירתה של בעיית הפליטים הפלסטינים, וגם לדרישה ל"זכות השיבה". רבים מכלילים בכינוי זה גם את אירועי מלחמת העצמאות שהביאו להקמת מדינת ישראל ואת תבוסת צבאות ערב במלחמה.

באוניברסיטת בן גוריון מנסים לא להעצים אירועים פוליטיים, כאשר פעילות פוליטית אסורה לכאורה בקמפוס, אלא שלאחרונה נחשף תא איסלמיסטי שתיעד סטודנטיות אשר לטעמו לא היו לבושות על פי קוד לבוש איסלמי מחמיר ומצד שני, פעילי ימין של תנועות שונות. 


רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים: https://bit.ly/3iQmqmo

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬
 ​​​​​​​