הוחמר עונשו של תושב ב''ש שאיים על נתניהו: יישלח למאסר

בית משפט השלום גזר עבודות שירות על אשר בן דוד, תושב העיר. הפרקליטות ערערה - והוא יישלח ל-13 חודשי מאסר בפועל. חקירת התיק נוהלה על ידי יח' להב 443
send whatsapp messsage send FB messsage
נתניהו בביקור בבאר שבע (צילום: דני בלר)

בית משפט המחוזי בבאר שבע קיבל את ערעור הפרקליטות והחמיר את עונשו של אשר בן דוד, תושב באר שבע, שהורשע בעבירת איומים כלפי ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו, ל-13 חודשי מאסר בפועל, במקום עבודות שירות שהושתו עליו.

בית המשפט המחוזי ציין בפסק הדין, כי "יש להוקיע ולהחמיר עם כל מי אשר מבקש על דרך האיום לשנות סדרי שלטון, לשנות אופן פעולת איש ציבור,  ולהשפיע בדרך נפסדת זו על השיטה הדמוקרטית, ולהביא לתוצאות שונות, מכח  איומיו".

על פי כתב האישום, בו הודה הנאשם, הוא כתב בחשבון הטוויטר שלו, בין היתר: "מישהו יודע על הכנות להתנקשות בראש הממשלה? מישהו מכיר... נראה לי הגיע הזמן נראה לי הגיעו מים עד נפש!!!"

בית משפט השלום גזר על הנאשם עונש של  8 חודשי עבודות שירות וקנס בסך של 1,500 שקלים.

פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה ערעור לבית המפשט המחוזי על קולת העונש והדגישה כי זוהי תופעה שכמדינה יש צורך להילחם בה, יש לראות בחומרה רבה כל אמירה כזו ולהוקיעה, ושידע כל אדם שמתחבא מאחורי מקלדת לפני שהוא מעז להוציא אמירות כאלה ולשלוח אותן ברחבי הרשת, שהוא צפוי לענישה מחמירה ומאסר בפועל. בהודעת הערעור ציינה הפרקליטות, כי "לא ייתכן כי מקרים כאלה יחזרו וישנו  ויתרבו במדינה, ולכן מבחינת האינטרס הציבורי אין להסתפק בענישת בית משפט ויש להחמיר אותה למאסר בפועל".

כאמור, בית המשפט המחוזי קיבל את הערעור והשית על הנאשם עונש מאסר בפועל של 13 חודשים. בית המשפט הדגיש, כי איום המופנה כלפי איש ציבור מהווה פגיעה בשלטון החוק, ופוגע באושיות המשטר הדמוקרטי. בפסק הדין צוין, כי "מדובר באיום אשר תוכנו נמצא ברף הגבוה ביותר של איום המהווה פגיעה קשה בשיטה הדמוקרטית, ובו הבעת רצון לשנות סדרי שלטון באלימות קשה, כנגד חייו של ראש ממשלה... על הענישה לכלול מאסר בפועל, ארוך משמעותית מהמאסר אשר הוטל על דרך עבודות שירות, ועליה לבטא גם את הצורך להרתיע כל מי אשר סובר כי בדרך האיום ניתן לקדם מטרות כלשהן."

בבית המשפט המחוזי יצגו את המדינה בערעור עורכי הדין יואב קישון ומיכאל גרוס מפרקליטות מחוז דרום (פלילי). בבית משפט השלום נוהל התיק ע"י להב 433.