האם השנה יתקיים מצעד גאווה בב''ש - ומתי?

חודש הגאווה מצויין מדי שנה ביוני, אך ב-2020 האירועים והמצעדים בוטלו בגלל הקורונה וב-2021 נערכו אירועים מצומצמים. מה קורה השנה?
send whatsapp messsage send FB messsage
המצעד הבאר שבעי. צילום: דני בלר

אירועי חודש הגאווה יערך השנה ביוני, אחרי שנתיים של מגפה - שהובילו לביטולם של אירועי התרבות. המצעד הגדול, זה של תל אביב, ייערך ב-10 ביוני. זהו אירוע תיירותי ממדרגה ראשונה - כאשר תל אביב היא לא רק העיר היקרה בעולם, אלא גם מוקד להט''בי ומעצמה טבעונית.

בבאר שבע המצעד הרבה יותר צנוע - תרתי משמע. בניגוד למקבילו התל אביבי, הצבעוני והשמח, המצעד הבאר שבעי הוא בעל אופי של צעדת מחאה-נראות, מותאמת לאופיה השמרני של העיר. לפני המצעד, נערכת התכנסות ואחריו, מסיבה ברחבת עיריית באר שבע. המצעד הבאר שבעי גם הרבה יותר קצר והוא מאובטח משני עבריו על ידי כוחות משטרה סמויים וגלויים.

המצעד אמור להיערך בבאר שבע ב-16 ביוני. לארגון המצעד שותפים עיריית באר שבע, חברת כיוונים, ארץ-עיר והבית הגאה בבאר שבע. קיומו של המצעד בבאר שבע אינו ברור מאליו: בניגוד בתל אביב, שם מצעדים נערכים מאז 1998, רק עבור 19 שנה יכלה קהילת הלהט''ב בבאר שבע לערוך מצעד - הרבה יותר צנוע. קדמו לו אירועים במתחמים סגורים - והתנגדות של פוליטיקאים מכל גווני הקשת לעריכת מצעד בעיר. 

רק אחרי הפגנה סוערת, הורשתה הקהילה לצעוד ב-2017, ומאז, מלבד כשהיו מגבלות קורונה, המצעד הבאר שבעי נערך בתמיכה מלאה של העירייה. 


​​​​​​​

כתבות נוספות למקרה שפספסת...