גל הטרור: ''סיירת בראל'' יוצאת לשטח, הורים מבקשים השבתת לימודים

אנשי סיירת בראל לא מחכים לממשלה ולרשויות, שגוררות רגליים בנושא הביטחון האישי - ומאתמול בלילה הלוחמים מסיירים בנקודות אסטרטגיות בנגב. גוברים הקולות להשבית את הלימודים ולהגביל כניסה לעיר
send whatsapp messsage send FB messsage
מימין: מחסום שכונתי (ללא קרדיט), ניידת סיור (צילום: דני בלר), סיור שטח של סיירת בראל במעטפת (צילום: מתוך שידור של הוועד להצלת הנגב) / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א'

הציבור מתחיל לאבד את הסבלנות אחרי 3 פיגועים בהם נרצחו 11 איש, 2 מהם במעורבות ערבים ישראלים - והתושבים הם אלה שלוקחים את העניינים לידיים. עיריית דימונה הודיעה הבוקר, כי אנשי העירייה יעזבו את המשרדים ויתחילו לאבטח מוסדות חינוך. בשכונה ג' בבאר שבע התושבים לוקחים יוזמה וחוסמים את דרכם של זרים. ביישובים רבים בנגב הופסקו עבודות הבנייה ואין כניסת זרים לתוך הערים.

סיירת בראל, שלפני שבועיים ערכה כנס מתנדבים, החליטה, בעקבות גל הטרור, להוציא את לוחמיה לשטח, לסיורים בנקודות אסטרטגיות בנגב. בהודעת הוועד להצלת הנגב, נמסר כי ''אנו מכריזים כי הערב הנחנו את כלל המערכים על הפעלת מתכונת חירום שבמסגרתה לוחמינו יימצאו בריכוזי אוכלוסיה ונקודות אסטרטגיות ביישובי הנגב''. 

וידאו: אנשי סיירת בראל יצאו אתמול, שלישי, לסיור היקפי בעומר ותיעדו את המתרחש באיזור (קרדיט: פייסבוק הוועד להצלת הגנב)
​​​​​​​

''כפי שראינו הערב תאי הטרור הרדומים קמים לבצע מסעות הרג, המחבלים בכל הפיגועים שחווינו לאחרונה היו מיומנים ומאומנים בנשק וטקטיקה וראוי שכוח מתאים יגיב להם, לוחמינו ערוכים''. 

''צר לנו שכך נעשה הדבר, ובאותה נשימה אנו גאים באנשינו מכלל הקשת הפוליטית שיוצאים להגן על הבית.  אנו ערוכים להגן על תושבי הנגב ולסייע לגורמי האכיפה בכל משימה שנידרש''.

אתמול, שלישי, במהלך מסיבת עיתונאים, הודה רוביק דנילוביץ', ראש עיריית באר שבע, כי ''המשטרה חבוטה וחבולה בדימוי הנוכחי שלה. עם כוח האדם שיש לה היא לא מסוגלת להתמודד עם היקף הפשיעה והטרור האזרחי''. אחרי ששנים התכחשו בבאר שבע לכך שיש בעיר בעיית פשיעה, גביית דמי חסות, אובדן ביטחון של התושבים וכן - הזנחה חברתית על סוגיה, אתמול הודה דנילוביץ' כי ''הפחד הגדול שלי זה שיקום פה דור שלא יהיה ממלכתי כמונו ואני חושש שהדור הזה ירים את ידו על המדינה ויהיה פה מרי אזרחי".

גם אתמול בלילה יצאו תושבים בשכונה ג' למשמרת מחאה, אחרי רצף מקרים אלימים, הנמשך מאז שומר החומות. ממידע שהגיע לברנז'ה חדשות ומשיחות רקע עם תושבים, עולה כי גוברים הקולות הקוראים להגביל את הכניסה לעיר ולהשבית את מוסדות החינוך, עד שתוצב שמירה רצינית. סוחרים מספרים כי תנועת הקונים דלילה יותר. 


רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3BMuCfS

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬