הפגנה סוערת מול משטרת ב''ש: המשטרה לקחה את הנשק של מנטרל המחבל

עשרות מתושבי הר חברון הפגינו הערב מול משטרת באר שבע, אחרי שתושב שניטרל את המחבל ומנע פיגוע גדול יותר, עוכב ונשקו נלקח ממנו
send whatsapp messsage send FB messsage
התושב בתחנת המשטרה (צילום: ארגון חוננו), ההפגנה (צילום ללא קרדיט)

מאת: משה פריאל

עשרות מתושבי הר חברון הפגינו הערב מול תחנת המשטרה בבאר שבע, אחרי שנשקו של אזרח שניטרל את המחבל, נלקח ממנו. האזרח הוא תושב דרום הר חברון ואינו יכול לחזור לביתו ללא הגנה. המשטרה ביקשו ממנו תחילה לעזוב את התחנה ומשסירב לכך, עוכב לחקירה.

וידאו: האזרח שניטרל את המחבל בתחנת המשטרה (צילום: ארגון חוננו), ההפגנה בכניסה לחתנת באר שבע (ללא קרדיט)


כאשר הדבר נודע לתושבי המועצה, עשרות הגיעו להפגין מול תחנת המשטרה, בדירשה לשחרר את האזרח האמיץ, שמנע פיגוע הרבה יותר גדול.

יוחאי דמרי, ראש מועצת דרום הר חברון, יחד עם תושבי הר חברון מול תחנת המשטרה בבאר שבע: "הגעתי לכאן לחזק את תושב המועצה שמנע פיגוע מאוד גדול ועצר מסע הרג, גיבור ישראל שכל ההנהגה של מדינת ישראל הביעה הערכה אליו. היהודי הזה צריך לצאת מכאן שהנשק עליו.
הוא הגן במעשה אמיץ עליו ועל כל התושבים שהיו סביבו לא יעלה על הדעת שהוא יחזור להר חברון ללא נשק כדי שהוא יוכל להגן עליו, התושביו ועל תושבי הישוב שלו. אני פה בשביל לבקש את הבקשה הזאת ולדרוש את הדרישה הכל כך מוצדקת לחזור הבייתה בביטחון."


"אין שום סיבה בעולם שנשקו של האזרח שירה במחבל ילקח ממנו. לפני דקות אחדות אמר מפכ"ל המשטרה שמי שמחזיק ברשותו נשק ברישיון שישא אותו, בנוסף שמענו הן מראש הממשלה והן מבכירים במשטרה שהאזרח פעל כמצופה ואף יוענקו לו תעודות הוקרה, בינתיים במקום תעודות הוקרה נלקח ממנו הנשק שהציל לפני שעות ספורות בלבד אנשים חפים מפשע.  הנשק הזה עשה את עבודתו כמו שצריך ומנע מחיר יותר כבד. אני דורש ממשטרת ישראל להחזיר את הנשק לאזרח במהירות האפשרית".

במשטר אומרים בתגובה כי  ''בכל הנוגע להחזרת כלי הנשק של האזרחים שפעלו לעצירת המפגע בפיגוע היום בעיר באר שבע ברצוננו להבהיר: במשטרת ישראל משבחים את המענה האזרחי לעצירת המפגע בפיגוע הקשה שאירע היום בעיר באר שבע. 
עפ"י הוראת החוק כלי הנשק נלקחו כמקובל לביצוע בדיקות בלסטיות שהינם חלק בלתי נפרד מחקירת האירוע. על מנת למנוע את עוגמת הנפש של האזרחים שפעלו באומץ ובנחישות, הבדיקות הנדרשות יבוצעו עוד הלילה ובסיומן כלי הנשק יוחזרו לבעליהם''.

הוועד להצלת הנגב אמר הערב כי: '' שוב היום חווה הנגב אירוע אלימות קשה,  במשך דקות ארוכות פתח מפגע בזוי במסע הרג רצחני אשר ניגדע לא על ידי כוחות הביטחון, אלא על ידי אזרחים שומרי חוק, חמושים ומיומנים.

עוד לא ידוע לנו כמה זמן חלף בין תחילתו של מסע ההרג הרצחני לרגע בו הגיעה הניידת הראשונה, אנו רק יכולים לדעת בוודאות שהיא לא יכלה לתת את המענה הדרוש.

לצערנו המפגעים חיים בנינו, ומשטרת ישראל אינה ערוכה ואינה יכולה להעמיד שוטר בכל פינת רחוב. 

המשטרה יודעת את זה, האזרחים יודעים את זה ולצערנו הרב גם המפגעים יודעים את זה. 
לצערנו הרב, במקום להכיר במגבלות כוחה ולקבל סיוע שהוצע לה בהתנדבות, מעדיפה משטרת ישראל לא לשנות את קו המחשבה וחלילה לעורר גלים גם אם זה יעלה במחיר הפעוט של חיי אדם.

אנו חוזרים ואומרים- משטרה שאינה יכולה למלא את כלל תפקידיה אינה בעלת זכות מוסרית לקבל עזרה שמוצאת לה על ידי אזרחים שומרי חוק! להקים את סיירת בראל- מייד!''.רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3BMuCfS

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬