שבטו של המחבל וראשי הציבור הבדואי גינו בחריפות את פיגוע הדמים

''האירוע הקשה הנו מקרה אינדיבידואלי של אדם בודד ואינו מייצג את בני השבט שומרי החוק שתמיד דגלו בחיים משותפים'', אומרי הערב נכבדי שבט אבולקיעאן
send whatsapp messsage send FB messsage
אבולקיעאן תוקף את אחת הקורבנות (צילומי רשתות ללא קרדיט / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

גינויים הערב מכלל הציבור הבדואי - בעקבות פיגוע הדמים בו רנרצחו ארבעה אזרחים באיזור מבנה-ביג בבאר שבע. 

נכבדי שבט אבו אלקיעאן אומרים הערב כי ''אנו בני שבט אבו אלקיעאן מגנים בתוקף את הפיגוע הרצחני שגבה את חייהם של אזרחים חפים מפשע'. 
''האירוע הקשה הנו מקרה אינדיבידואלי של אדם בודד ואינו מייצג את בני השבט שומרי החוק שתמיד דגלו בחיים משותפים.
אנו שולחים תנוחמים למשפחות הנרצחים. ומאחלים החלמה לפצועים''.

ראש עיריית רהט, פאיז אבו סהיבאן:

''עיריית רהט ותושבייה מגנים בכל לשון של גינוי את הפיגוע הרצחני שאירע אחר הצהריים בעיר באר שבע וגבה את חייהם של ארבעה אזרחים חפים מפשע וגרם לפציעתם של אחרים .
פגיעה באזרחים תמימים היא מעשה טרור נפשע ונבזי.
אנו שולחים את תנחומינו למשפחות ההרוגים ומאחלים החלמה מהירה לפצועים .
חייבים, ערבים ויהודים כאחד, לשמור על יחסי שכנות ששררו בין שני הצדדים עד כה.
האירוע הקשה הזה הוא אינדיווידואלי בודד ואינו מייצג כלל החברה הערבית בנגב .
האזרחים הבדואים הם שומרי חוק , והניסיון להפוך את את כל הציבור הערבי בנגב לציבור אשם זו אמירה גזענית''.

אברהים אלהואשלה, ראש המועצה האזורית נווה מדבר, אומר הערב: ''המועצה האזורית נווה מדבר מגנה בכל לשון של גינוי את הפיגוע הרצחני שאירע אחר הצהריים בעיר באר שבע, אירוע שגבה חיים של ארבעה אזרחים חפים מפשע וגרם לפציעתם של אחרים. לאף אדם אין זכות לפגוע בחיי אנשים חפים מפשע. חובה על כולנו  בשעה קשה זו, יהודים ובדואים, לעמוד יחדיו איתנים כנגד כל אלימות. יש להניח כעת בצד את כל חילוקי הדעות ולא לתת לקיצוניים לפגוע במרקם היחסים הטובים והשכנות שבין אזרחי המדינה ותושבי  הנגב באשר הם. אנו משתתפים בצער המשפחות ומאחלים החלמה מהירה לפצועים''.


אחמד אלאסד - ראש המועצה, ראש המועצה המקומית לקיה: ''המועצה המקומית לקיה מגנה בכל תוקף את הפיגוע שהתרחש בבאר שבע, המועצה מגנה כל אירוע אלימות ומעודדת כבוד וחיים משותפים של כל אזרחי המדינה. אנו משתתפים בצער המשפחות''.


וועדת ההיגוי העליונה לערביי הנגב הוציאה הערב הודעת גינוי: ''ועדת ההיגוי העליונה  לערביי הנגב כולל ראשי הרשויות והנהגת הציבור הבדואי מגנה בכל לשון את הרצח הנפשע בבאר שבע. אין שום עילה או הצדקה לרצח ונטילת חיים.האירוע הקשה הנו מקרה אינדיבידואלי של אדם בודד ואיננו מייצג כלל בציבור הערבי בנגב .האזרחים הבדואים שומרי חוק , והניסיונות להפוך את כל תושבי הנגב הבדואים לאשמים אינו אלא  גזענות גלויה. למרות האפליה ארוכת השנים של כל ממשלות ישראל נגד הציבור הבדואי, 
למרות ההתגרויות הבלתי פוסקות של התקופה האחרונה ובהן הקמת מיליציות יהודיות ימיניות קיצוניות ולמרות ההסתה המתמשכת מזה זמן רב , נגד כלל הציבור הבדואי , לא מוותרים על המאבק אזרחי בהתאם לחוק למען זכויות בסיסיות ושוויון אזרחי ולמען נגב טוב לכול תושביו . אנחנו שולחים את תנחומים למשפחות ההרוגים  והחלמה לפצועים ומזהירים מפני נסיונות לעשות הכללות והסתה פרועה נגד כלל האזרחים הבדואים כולל בן גביר והחבורה שלו הרוקדים על דם הקורבנות .תקופה קשה זו מחייבת לפעול באחריות ואנו מזהירים  מפני התלהמות ומגנים את כל מי שמנצל ארוע קשה כדי להסית נגד האוכלוסייה הבדואית או לנצל ארוע קשה למען רווח פוליטי במיוחד ארגוני הימין הקיצוני . זו שעת  מבחן לכלל ההנהגה לנהוג באחריות ובישוב דעת ללא התלהמות וללא הכללות וללא הסתה נגד ציבור שלם''.

ראש המועצה המקומית ערערה בנגב מר נאיף אבו עראר: ''אנו מגנים בכל לשון של גינוי את מעשה הרצח הנפשע בבאר שבע. שולח את תנחומינו למשפחות הנרצחים ומתפלל לרפואת הפצועים בפיגוע הקשה שבוצע היום כנגד חפים מפשע. 
מדובר במעשה אינדיבידואלי נפשע, על כולנו בדואים ויהודים בנגב לשלב ידיים ולשאת באחריות, כדי לשמור על מרקם יחסי השכנות הטובה אשר בנינו יחדיו לאורך עשרות שנים''. 


ארגון אג'יק מכון הנגב ''מגנה בתוקף את הפיגוע הרצחני שאירע היום אחה"צ בבאר שבע ומשתתף בצער משפחות הקורבנות פגיעה באזרחים חפים מפשע הוא מעשה נפשע ואין שום סיבה או מניע שיכולים להצדיקו.

בארגון אג'יק עובדים יהודים לצד ערבים בדואים בשיתוף ובכבוד הדדי. בשעה קשה זו אנו עומדים יחד נגד הרצח ומסתייגים מכל מעשה אלימות! עלינו להתאחד ולא לאפשר למעשים ולקולות קיצוניים לשסות ולפלג אותנו.

אנו קוראים להרגעת הרוחות. מדובר במעשה נפשע של אדם יחיד אשר אסור שיכתים אוכלוסייה שלמה''.


קואליציית ארגוני הבריאות בנגב המונה ארגונים, אנשי מקצוע בתחום הבריאות ופעילים יהודים ובדואים ''...משתתפת בצער המשפחות שאיבדו היום את היקר להן מכל ושולחות החלמה מהירה לכל הפצועים . זוהי טרגדיה נוראית של פגיעה בחיים עצמם, פגיעה  בבטחון האישי של יהודים ובדואים ופגיעה במרקם היחסים בין הקהילות  בעיר באר שבע ובנגב כולו.  אסור שטרגדיה זו תביא להסלמה של היחסים בין יהודים ובדואים  אלא תיהיה קריאה ברורה נגד אלימות מכל סוג שהיא''.


רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3BMuCfS

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬