מתקן לייצור אנרגיית שמש נחנך צפונית לב''ש

שרת האנרגיה, קארין אלהרר: ''אמשיך להיאבק מדי יום כדי להסיר את החסמים העומדים בפני היזמים ולאפשר גיוון תמהיל מקורות האנרגיה ההכרחי לשמירה על הבטחון האנרגטי של ישראל//
send whatsapp messsage send FB messsage
החווה הסולארית במתקן האשל. צילום: דוברות תשתיות אנרגיה

מאת: משה פריאל, כתבנו בכנסת
​​​​​​​

חברת תשתיות אנרגיה (לשעבר תש"ן) וחברת אנרג'יקס חנכו שדה סולארי לייצור חשמל ירוק  במתקן האשל של חברת תשתיות אנרגיה, הממוקם צפונית לבאר שבע. 

במסגרת המיזם החדשני, יוקמו שני מתקנים פוטו-וולטאיים במתח גבוה, בהספק של 16.5 מגה וואט ו-7.5 מגה וואט, על פני שטח של מאות דונמים, אחד במתקן האשל והשני במתקן אפרת של תשתיות אנרגיה. מדובר במיזם ראשון מסוגו בישראל, פרי שיתוף פעולה ארוך שנים של תשתיות אנרגיה ואנרג'יקס, המספק חשמל ירוק, נקי וידידותי לסביבה לטובת אזרחי מדינת ישראל, תוך ניצול של קרקע שאיננה שמישה לצרכים אחרים. החשמל שייוצר במתקנים יועבר לרשת ההולכה הארצית ויסופק לאזרחי ישראל. לצד זאת, יאפשר המיזם המשך רציפות תפעולית של מתקן אנרגיה אסטרטגי. 

מתקן האשל הוקם בשנות ה-70 במטרה לאחסן מוצרי דלק ולשנעם אל צרכני דלק בדרום הארץ, בהם תחנת טורבו-גז של חברת החשמל ברמת חובב. 

בטקס השתתפו שרת האנרגיה, קארין אלהרר, יו"ר דירקטוריון תשתיות אנרגיה, משה קלצ'ין, מנכ"ל תשתיות אנרגיה, ערן חיימוביץ, יו״ר דירקטוריון אנרג׳יקס, נתן חץ, מנכ"ל אנרג'יקס, אסי לוינגר, ראש מועצה אזורית בני שמעון, ניר זמיר, ואורחים נכבדים נוספים. 


רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3BMuCfS
​​​​​​​
על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

​​​​​​​