אזכרה למאיר בוסקילה ז''ל: מפעל החיים של האיש הצנוע משכונה ד'

חברים, חניכים ובאר שבעים נטלו חלק באזכרה שנערכה למאיר בוסקילה, שהלך לעולמו לפני שנה. בוסקילה דאג לאלפי ילדים במצוקה והציל אותם מהדרדרות לפשע והקים מפעל חיים מפואר ליגות וחוגים בחינם לכל ילד
send whatsapp messsage send FB messsage
אזכרה למאיר בוסקילה ז''ל: מפעל החיים של האיש הצנוע משכונה ד' מאיר בוסקילה ז''ל, צילום ללא קרדיט, שימוש הוגן על פי סעיף 27 א'

היום, ה-10 במרס, נערכה אזכרה למאיר בוסקילה ז''ל, אשר הלך לעולמו באפריל 2021, אחד האנשים האהובים בבאר שבע, שתרם תרומה אדירה לקהילה - עם הטורנירים המסורתיים שערך עבור ילדי באר שבע.

מאיר בוסקילה עלה ממרוקו והתיישב בשכונה ד' בב"ש. היום יודעים בבאר שבע, כי הוא הציל מאות ילדים מהדרדרות לפשע וניתב אותם למגרש הכדורגל בנירים, שם עסקו בספורט, מצאו את מקומם וייעודם, חיזקו את בטחונם העצמי ויצאו לדרך חדשה.  

בשנות השמונים מועדוני הכדורגל בנגב חיזרו אחריו, על מנת שיסייע בידם לאתר כשרונות. לטורנירים בנירים היו קוראים ''המונדיאל של בוסקילה''.

כל ילד באר שבעי שחלם לעסוק בספורט הכיר את השם מאיר בוסקילה. היא הביא לשכונות משהו שהיה חסר בימים ההם בבאר שבע: עיסוק לילדים. הוא הקים ליגות שהפכו למפעל חיים. אל הטורנירים היה נוהר קהל רב, לעיתים אלפי צופים.

בין אלפי הילדים שטיפח, ספורטאים בולטים רבים. אומרים שאליניב ברדה, כיום מאמנה של הפועל באר שבע, קיסל את רוח הניצחון במגרש אצל מאיר בוסקילה. 

מאיר בוסקלה נבחר כיקיר העיר באר שבע, בשל עשייה ספורטיבית שהתפרשה על פני חמישה עשורים. גם כאשר לא היה בקו הבריאות, המשיך ללוות את הליגות של מתנ''ס נירים ממיטת חוליו.

אלפים זוכרים אותו כי איש צנוע, נעים הליכות, שלימד את חניכיו שיעור לחיים במסירות, באהבה לספורט ובצניעות.

מחר, שישי, ה-11 במרס, יעלו מוקירי זכרו לקברו בבית העלמין הישן בבאר שבע, בשעה 8:30 בבוקר. 

יהי זכרו ברוך!