קטינים התארגנו בוואצאפ לזרוק בקבוקי תבערה על תחנת משטרה

כתב אישום נגד שני קטינים, אשר במהלך הפרות הסדר האחרונות התארגנו בוואצאפ לפגוע בתחנת המשטרה. חברי הקבוצה גם העבירו הוראה לא להגיע עם פלאפונים, כדי שהמשטרה לא תאכן את מיקומם
send whatsapp messsage send FB messsage
תל שבע, זריקת בקת''בים (צילום: מתוך רשת חברתית / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה לבית המשפט המחוזי לנוער בבאר שבע כתבי אישום נגד שני קטינים בני 16, בגין התפרעויות וזריקת בקת"בים לעבר תחנת המשטרה בתל שבע, במהלך הפרות סדר בעקבות נטיעות קק"ל בנגב.  

על פי כתבי האישום, שהוגשו באמצעות עו"ד סיגל דהן, על רקע עבודות הנטיעה, נפתחה קבוצת ווטסאפ, אליה צורפו הנאשמים וקטינים נוספים, שמטרתה הייתה לקרוא להתארגנות מהירה של חברי הקבוצה להפגנות אלימות כנגד סמלי שלטון במדינה ובעיקר כנגד משטרת ישראל. החברים בקבוצת הווטסאפ, ובינהם הנאשמים, התכתבו על כוונתם להגיע להפגנה אלימה בסמוך לתחנת המשטרה בתל שבע על מנת לפגוע במהלך ההפגנה בתחנה וביושביה. בין היתר, נשלחו הודעות כגון "היום אזיין את המשטרה", "הלילה דאגה הלילה שריפה" וכד'. במהלך ההתכתבות,  קבעו חברי הקבוצה להיפגש באזור התחנה וביקשו להימנע מהגעה למקום עם טלפונים כדי שלא ניתן יהיה לאתר את מיקומם ולהגיע רעולי פנים.

מכתבי האישום עולה, כי במהלך האירועים, הגיעו הנאשמים ואחרים סמוך לתחנה, כשהם מצויידים בבקבוקי תבערה, הדליקו אותם וזרקו אותם לעבר התחנה, ולעבר בית הספר "גובראן" הנמצא בקרבת התחנה. כתוצאה מכך, התלקחו שריפות בבית הספר ובתחנה, שחלקן כובו על ידי שוטרי התחנה. אחד מהנאשמים תיעד את זריקת בקבוקי התבערה באמצעות מצלמת הטלפון הסלולרי שלו. 

הבקבוק שהושלך לעבר התחנה, חלף מעל כביש הסמוך לתחנה ובכך סיכן את בטיחותם של נוסעים שנסעו באותה העת בכביש. בנוסף, יידו המתפרעים אבנים לעבר התחנה, הבעירו במקום צמיגים וכן השחיתו מעקות בטיחות שהיו בקרבת התחנה.   

תיק החקירה נוהל ע"י חוקרי היחידה המרכזית במרחב נגב. כתב האישום מייחס לנאשמים, כל אחד לפי חלקו, ביצוע עבירות של התפרעות, עבירות נשק, הצתה, חבלה בכוונה מחמירה, סיכון חיי אדם בנתיב תחבורה, היזק בזדון ועוד.

בכתב האישום צוין, כי הנאשמים, בצוותא חדא, נשאו נשק שלא כדין, שלחו אש בדבר לא להם, וזאת במטרה לפגוע בנכס של המדינה, וכן סיכנו כלי רכב שעברו בנתיב תחבורה על ידי כך שהשליכו בקבוק תבערה שעבר מעל מעגל התנועה שבו נסע כלי רכב.

הפרקליטות מבקשת לעצור את הנאשמים עד לתום ההליכים המשפטיים נגדם.


רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3FSWzTO
​​​​​​​
על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬