מעורב בזריקת רימון לעבר ביתו של מפקד כלא אשל יישאר במעצר

בית משפט השלום בב''ש החליט לעצור עד תום ההליכים את ירדן אסייג, הנאשם בעבירות נשיאה והובלת נשק, חבלה בכוונה מחמירה ועוד בשל חלקו בזריקת רימון לעבר ביתו של מפקד כלא "אשל"
send whatsapp messsage send FB messsage
זירת הפיצוץ ברח' שטיינברג (צילום: דוברות המשטרה)

השופט נאסר אבו טהה, מבית משפט השלום בבאר שבע החליט לעצור עד תום ההליכים נגדו את ירדן אסייג, הנאשם בעבירות נשיאה והובלת נשק, חבלה בכוונה מחמירה ועוד בשל חלקו בזריקת רימון לעבר ביתו של מפקד כלא "אשל".

כזכור, ב-12 בנובמבר,  2021, אירע פיצוץ עז בשכונה ו' החדשה, במהלכו נהרג אדם. בזמנים הרלוונטיים לכתב האישום היה  מפקד כלא "אשל" מתגורר ברחוב שטיינברג. במועד הרלוונטי לכתב האישום המשיב היה נתון בתנאים מגבילים אשר הוטלו עליו. במסגרת התנאים היה על המשיב לשהות במעצר בית מלא, למעט שעות התאווררות שהותרו לו בין השעות 12:00-20:00 בליווי אחד המפקחים. בין המשיב לבין סרגיי שיימן קיימת הכרות מוקדמת.

וידאו: זירת הפיצוץ זמן קצר לאחר האירוע (צילום ארכיון: תיעוד מבצעי מד''א)

על פי כתב האישום, נדברו ביניהם אסייג ושיימן לפגוע במפקד כלא אשל. במסגרת התכנית ולשם קידומה, ב-12 בנובמבר  בשעה 00:05 לערך, תוך שהמשיב מפר את התנאים, הגיעו אסייג וסרגיי בסמוך לבית המתלונן כשהם נושאים ומובילים רימון יד מס' 26 נפץ/ רסס אשר בכוחו להמית אדם בעת התפוצצותו  בלא רשות על פי דין לחזקתו. סרגיי התקרב אל הבית, בעוד המשיב המתין לו בסמוך בכדי שיוכל למלטו לאחר השלמת התכנית.
    
שיימן אחז את הרימון בידו הימנית ושלף את הנצרה במטרה לזרוק את הרימון אל עבר הבית ובכוונה להטיל במתלונן נכות או מום, או לגרום לו חבלה חמורה, אולם הרימון התפוצץ בידו של סרגיי, כך מתואר בפרוטוקול.

כתוצאה מפיצוץ הרימון נקטעה כף ידו הימנית של סרגיי ונגרמו לו עשרות פציעות חודרות של רסיסים בפלג גופו העליון ובראשו, אשר הובילו לנזק מוחי חמור שגרם למותו. כמו כן, בעקבות הפיצוץ נגרם נזק לרכבים אשר חנו בסמוך ולגדר בית סמוך. לאחר האירוע הטראגי השליך אסייג את הטלפון הנייד של שיימן במקום שאינו ידוע במדויק במטרה להעלימו.

התביעה טענה כי קיימות ראיות לכאורה לחובת המשיב בעבירות המיוחסות לו בכתב האישום, בהן הודאת המשיב בפני מדובב משטרתי בה קושר עצמו לאירוע ולסרגיי – המשיב מאשר, כי הגיע למקום האירוע יחד עם סרגיי, כי המתין לו בסמוך כדי למלטו באופנוע לאחר זריקת הרימון, שכן אין המדובר ברימון מאולתר. עוד מתאר היכן סרגיי עמד, מסביר למה הוא לא זרק את הרימון ומוסר, כי ראה ב"עיניים שלו" את סרגיי לאחר הפיצוץ. 

עוד נטען בפרוטוקול, כי משיחות המשיב עם המדובב המשטרתי עולה המניע למעשה בכך שחברו הטוב של המשיב הוא אסיר בבית סוהר "אשל" (אדם איטל) וכן מוסר, כי בוטלו לחברו ביקורי התייחדות. כאשר נשאל על ידי המדובבים אם אפשר לפגוע באיש שב"ס אחר המשיב עונה "לא, הוא ספציפי", כשהכוונה למפקד הכלא. עוד נטען, כי משיחות של המשיב עם המדובב המשטרתי עולה כי המשיב ממשיך לנסות לפגוע במתלונן ("שלא יעבירו אותו בית...") ואף מציע למדובב המשטרתי ("אני איתכם") לבוא עמו עכשיו - "אתה רוצה אפילו אני אבוא אתכם בואו נחליף בגדים נסע עכשיו, מה שצריך אני פה זה אח שלי". כשהוא סבור שהמדובב המשטרתי נשלח על ידי אותו אסיר (אדם איטל), כמתואר בפרוטוקול.

בעניין זה הפנתה התביעה להקלטות של שיחות הטלפון המקדימות למפגש עם המדובבים ושני המפגשים המוקלטים של המשיב עם המדובבים, כמו גם האזנות סתר מחודש מאי 2021 - מהן עולה כי אסייג ניסה לאתר את כתובת מגוריו של המתלונן מול חוקר פרטי ולשיחות שותף גם חברו של המשיב האסיר אדם איטל. 

על פי הפרוטוקול, נטען כי המשיב ואדם איטל פעלו לקבל את כתובת מגוריו של המתלונן מהחוקר הפרטי. החוקר הפרטי, בתגובה, מנסה לברר מדוע הם צריכים את כתובתו, והם מוסרים לו כי מעוניינים לשלוח מכתב תביעה למתלונן. החוקר הפרטי מציע להם שיבצע מסירה אישית עבורם, ובכל זאת הם ממשיכים לבקש ממנו לקבל לידם את כתובת מגורי המתלונן. 

ביחס למניע - המבקשת הפנתה למכתב איומים שנמסר למתלונן בכלא על ידי אסיר בשם אריק איטל, אחיו של אדם איטל. 
 
עוד עולה מהפרוטוקול, כי מאיכוני תקשורת מסתבר כי בליל האירוע אסייג ערך שיחת טלפון בה הזמין מונית מביתו של סרגיי לביתו של המשיב, מיד לאחר מכן ערך שיחת טלפון נוספת בה הזמין מונית לביתו שלו. בסרטוני מצלמות אבטחה הסמוכות למקום נצפית מונית היוצאת מהחניה של ביתו של המשיב ביום בשעה 23:23.

עוד עולה כי ביום האירוע שוחח המשיב עם אדם איטל והעלה לשיחה מנוי נוסף  המשויך לעובד בחברת מוניות.

''משאלו הם פני הדברים, ולאחר שבחנתי את נסיבות המקרה שבפניי ושקלתי את מכלול השיקולים הרלוונטיים, הגעתי לכלל מסקנה כי דין המשיב להיעצר עד תום ההליכים, שכן לא שוכנעתי שניתן להשיג את מטרות המעצר על דרך של חלופה, יהא טיבה אשר יהא. מורה על מעצרו של המשיב עד תום ההליכים המשפטיים נגדו'' כתב בהחלטתו השופט אבו טהה.


רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3FSWzTO
​​​​​​​
על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬