סערת ''מאחז פולה'': ''המאבק הוא למען חיים משותפים, נגד גזענות''

טאלב אל סאנע, בעבר ח''כ מטעם רע''מ-תע''ל, הגיע הבוקר להריסות מאחז פולה, שהוקם על ידי אנשי ימין בסמוך לרהט. צפו בהצהרה
send whatsapp messsage send FB messsage
סערת ''מאחז פולה'': ''המאבק הוא למען חיים משותפים, נגד גזענות'' טאלב אל סאנע על הריסות המאחז (צילום: חסין אל עוברה / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

סערת מאחז פולה, שהוקם הבוקר על ידי אנשי ימין ליד רהט- ונהרס אחרי כשעה על ידי רשות מקעקעי ישראל וכוחות משטרה: הרוחות סוערות, במה שנתפס על ידי תושבי רהט והאוכלוסיה הבדואית בנגב כמעשה התגרות. לפנות בוקר, הגיעו עשרות צעירים, מלווים בחברי כנסת מהימין, לשטח הסמוך לעיר רהט והקימו מאחז. 

אל המקום הוזרמו כוחות משטרה גדולים,מחשש שהאירוע יתפתח לעימותים אלימים בין אנשי הימין לתושבי האיזור. כעבור כשעתיים, המשטרה פינתה את המבנים והפעילים.

הבוקר הגיע לשטח ההריסות טאלב אל סאנע, בעבר ח''כ מטעם רע''מ-תע''ל וכיום איש ציבור, אשר אמר כי המאבק בנגב אינו של יהודים נגד ערבים, אלא של תושבי הנגב נגד גזענים, ולמען חיים משותפים של כלל התושבים בנגב תוך שיוויון לכולם.

וידאו: הצהרת טאלב אל סאנע (צילום: חסין אל עוברה / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')


אגב, מקימי מאחז פולה מבטיחים להקים את המאחז מחדש: ״הבוקר שוב הוכח שיש דין אחד לבדואים ודין אחר לישראלים החלוצים. הפינוי המהיר, ההרס הברוטאלי של מבני מעלה פולה והפינוי האלים של מאות האזרחים הישראלים שהגיעו להתיישב במקום- מול ההשתוללות המופקרת של הבדואים בנגב הם אות קלון על מצחה של ממשלת ישראל'', נמסר בהודעה מטעם הפעילים.רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3FSWzTO
​​​​​​​
על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]