רחלי אליחי מ''אשל הנשיא'' - כלת חידון התנ''ך המחוזי

רחלי אליחי (י"א) היא כלת התנ"ך של המינהל לחינוך התיישבותי בזרם הממלכתי. רחלי, ממושב שבי דרום, תלמידת בית ספר בנימין רוטמן בכפר הנוער אשל הנשיא - בית ספר מיוחד לתלמידים עם אוטיזם בתפקוד בינוני-גבוה
send whatsapp messsage send FB messsage
רחלי אליחי מ''אשל הנשיא'' - כלת חידון התנ''ך המחוזי רחלי במעמד קבלת הפרס. צילום: חינוך התיישבותי / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א'

אמש, (שלישי) התקיים בכפר הנוער 'נוה הדסה' חידון התנ"ך המחוזי של המינהל לחינוך התיישבותי, פנימייתי ועליית הנוער לשנת תשפ"ב.

החידון נערך בסימן ממגפה לרפואה  ברוח הפסוק "אני ה' רופאך". זאת, כביטוי לתקופה הנוכחית בה החברה הישראלית מתמודדת בגבורה עם מגפת הקורונה. בחידון השתתפו 32 תלמידים שהעפילו לשלב זה מבין 226 תלמידים מעשרות בתי ספר של החינוך ההתיישבותי מכל הארץ.

ככלת התנ"ך של המינהל לחינוך התיישבותי בזרם הממלכתי, הוכתרה רחלי אליחי (י"א), ממושב שבי דרום, תלמידת בית ספר בנימין רוטמן בכפר הנוער אשל הנשיא - בית ספר מיוחד לתלמידים עם אוטיזם בתפקוד בינוני-גבוה. כסגנה נבחר יונתן דוחובני, תלמיד תיכון אזורי מגידו.

כחתן התנ"ך המחוזי של המינהל לחינוך התיישבותי בזרם הממלכתי דתי, הוכתר אליסף יעקב, תלמיד ישיבת שעלבים - זו השנה השניה ברציפות. כסגנו נבחר עוז הרשקוביץ, תלמיד ישיבת בני עקיבא נחלים.

"אני מודה לכל מי שליווה אותי בתהליך שהוביל לרגע המשמעותי והמשמח הזה" אמרה רחלי. "גאה לזכות הן כנערה והן כאוטיסטית, מבחינתי זו לא מגבלה אלא יתרון, וזה המסר שלי - כל אחד יכול למצוא את החוזקות והכוחות המיוחדים שבו. תודה למשפחה, לבית הספר המדהים שזכיתי ללמוד בו למחנכים נדב ואורית שמלווים אותי בדרך ורואים את הטוב שבי ולחברים בכיתה שתומכים ומפרגנים".

אילנה נולמן, מנהלת המינהל לחינוך התיישבותי, פנימייתי ועליית הנוער בירכה את הזוכים ואמרה: "הזכיה של רחלי מרגשת ומעוררת השראה. היא מהווה דוגמא לכך שמערכת החינוך מאפשרת לכל תלמיד ותלמידה להתמודד באופן שוויוני עם כל אתגר ולהצליח". לדבריה, "למערכת החינוך תפקיד חשוב בהנחלת אהבת התנ"ך לתלמידים תוך שימוש בשיטות למידה והוראה חדשניות שיעמיקו את העניין והחיבור שלהם לספר הספרים. רחלי משלבת אהבת תנ"ך לצד אמונה עצמית וחריצות שהובילו אותה להישג המרשים הזה".

כלת וחתן התנ"ך, רחלי ואליסף ייצגו את המינהל לחינוך התיישבותי ופנימייתי בחידון התנ"ך הארצי לנוער שיתקיים בחודש מרץ. בחידון הארצי ייבחרו הנציגים שייצגו את מדינת ישראל בחידון התנ"ך העולמי ביום העצמאות ה-74 של מדינת ישראל.

יצויין, כי רחלי וכל המתמודדים בחידון זכאים לציון 100 בבגרות בתנ"ך ביחידות הבסיס (2 יחידות לימוד). בחבר השופטים בחידון המחוזי כיהנו: רות כהן, כלת התנ"ך העולמי לשנת תש"פ ובוגרת אולפנת בהר"ן שבפיקוח החינוך ההתיישבותי,ד"ר יחיאל שילה, לשעבר מנהל המינהל לחינוך התיישבותי, והמפקח בגמלאות, אשר דרורי.


רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3FSWzTO
​​​​​​​
על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]