הגיע למסור משלוח פיצה - והציל חיי תינוקת

גלעד זרגרי, בן 16 וחצי מבאר שבע, עובד מדי פעם כשליח פיצות. במוצאי שבת הוא הגיע למסור משלוח בבית ברמות, הבחין שמשהו אינו כשורה ובזכות היותו מתנדב במד''א - הציל חיי פעוטה שנקלעה למצוקה רפואית
send whatsapp messsage send FB messsage
מתנדב מד''א גלעד זרגרי (צילום: מד''א / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

את המשלוח הזה גלעד זרגרי, בן 16 וחצי מבאר שבע לא ישכח בחיים: גלעד עובד כשליח ברשת פיצריות. במוצאי שבת הוא הגיע למסור משלוח בבית משפחה בשכונת רמות. הוא מצא עצמו מציל חיי פעוטה.

כאשר גלעד נקש בדלת בית המשפחה,  שמע צעקות חריגות ולא נותר אדיש: הוא המשיך לצלצל עד שהדלת נפתחה. גלעד שאל  מהקרה ואב המשפחה סיפר כי בתו התינוקת נמצאת במצוקה. גלעד מתנדב במד"א הוא העניק לתינוקת, שסבלה מחום גבוה מאוד ופרכוסים, טיפול ראשוני מציל חיים: הוא עטף את גופה במגבת רטובה, שציננה את החום. לו חום גופה היה עולה עוד, יכול היה להיגרם לה נזק בריאותי גדול.

גלעד מתנדב במד''א מזה שנה ועד כה הספיק לקחת חלק בלא מעט אירועים מרגשים ולסייע בהצלת חיים, אך זהו עבורו אחד האירועים המרגשים שחווה. 

במד''א מסבירים כי ''נוער מד"א'' פעיל בתחומי הצלת חיים כחלק מצוותי אמבולנסים וניידות לטיפול נמרץ, בתחום הפעילות ההומניטרית בקהילה ובמניעת תאונות ומחלות. שלושת תחומים אלה הם משימות מד"א כארגון ההצלה הלאומי של ישראל וכארגון הצלב האדום הישראלי.

המתנדבים נדרשים לבצע 2 מפגשים שבועיים של שעתיים לכל הפחות במהלך שנת הלימודים בכיתה ט'. חלק מהמפגשים יהיו הכשרה מקצועית וחלקם פעילות התנדבותית שלא באמבולנסים. בתום ההכשרה, בתחילת החופש הגדול, יעברו החניכים השתלמות בת מספר ימים לקראת העלייה לאמבולנסים. המתנדבים בשכבה הבוגרת (י'-י"ב) נדרשים להתנדב במשמרת שבועית של 4 שעות לכל הפחות.

לעיתים המשמרת תהיה בהצלת חיים באמבולנסים ולעיתים פעילות הדרכה והכשרה, פעילות הומניטרית או מניעת תאונות ומחלות.


רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3FSWzTO
​​​​​​​
על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬