משבר נטיעות קק''ל, עבאס: ''נתניהו הפסיק אותן, אין מקום לחדש''

מה שהיה אמור להיות אירוע נטיעת עצים של קק''ל במולדה, מתפתח למשבר פוליטי. ח''כ מירי רגב: ''לא נאפשר את גזל הציונות ואת גזל האדמות על ידי עבאס והתנועה האסלאמית באמצעות החייל הבכיר שלו בנט''
send whatsapp messsage send FB messsage
רעולי פנים מיידים אבנים במחאה על נטיעת עצים (צילום: משטרת ישראל)

סערה פוליטית בעקבות נטיעות קק''ל ביישוב הבדואי מולדה בנגב: צעירים וגם עיתונאים נעצרו, בשל המהומה שהתפתחה כשאשי קק''ל הגיעו לנטוע עצים ביישוב הבדואי מולדה, על אדמות שאנשי היישוב טוענים לבעלותן. כוחות משטרה רבים הוזרמו לכפר, על מנת לחצוץ בין אנשי קק''ל וחברי כנסת מהליכוד, לבין אנשי הכפר, שהתמתו עם השוטרים, יידו אבנים וניסו למנוע את הנטיעות. לא מעטים ביקשו להבין כיצד נערכות נטיעות בשנת שמיטה, התברר כי רבנים העניקו היתר הלכתי לכך. 

וידאו: דברי רגב, אמסלם, העימותים עם המשטרה (קרדיט: דוד אמסלם בטוויטר / ערוץ הכנסת, עמוד הפייסבוק של ח''כ רגב, משטרת ישראל / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')


לוחמי יחידת יואב, לוחמי מג"ב ומתפ"א של משטרת ישראל, איבטחו במהלך היום את פעילות של הקרן הקיימת לישראל באזור מולדה שבדרום. במהלך הפעילות נעצרו 18 חשודים בידוי אבנים לעבר השוטרים והפרת הסדר והם הועברו לחקירה.

הציוץ של אמסלם (צילום מסך)

''משטרת ישראל רואה בחומרה את אירועי הפרת סדר ונסיונות למנוע ולפגוע בפעילות חוקית של גורמים שונים ותפעל למצות את הדין עם פורעי החוק'', נמסר מהמשטרה.

ח''כ מירי רגב שהשתתפה בנטיעות, אמרה: ''לא נאפשר את גזל הציונות ואת גזל האדמות על ידי עבאס והתנועה האסלאמית באמצעות החייל הבכיר שלו בנט.  השנה שנת שמיטה, קק"ל קיבלו היתר מיוחד להמשך הנטיעות''

ח''כ דוד אמסלם תקף בחשבון הטוויטר שלו: ''כבר 80% מהנגב גנבו הבדואים...ב-20% הנותרים, קק"ל נוטעת עצים, כדי שלא ימשיכו לשדוד. אבל רה"מ בפועל, מנסור עבאס, לא מרשה, והתנועה האיסלמית הטילה וטו- אז מפסיקים. ככה זה שמתן כהנא וחבר מרעיו עובדים אצל מועצת השורא... פשיטת רגל ערכית ולאומית''.

הציוץ של עבאס (צילום מסך)
​​​​​​​


מנסור עבאס, יו''ר רע''מ, השיב לו בציוץ משלו:  ''בתגובה לנטיעות בנגב לביקור המתוכנן שלנתניהו לשטח הנטיעות: נתניהו הסכים להפסיק את הנטיעות בנגב בשנת 2020.  אין שום מקום לחדש אותם היום, במיוחד שאנחנו מקדמים מתווה הוגן, שיאפשר לאזרחים הבדאויים לחיות ולהתפרנס בכבוד. הם לא פולשים! הם נולדו כאן וישארו כאן. עץ לא חשוב יותר מבן אדם''.


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬ ​​​​​​​​​​​​​​