41 בוגרי קורס טיס קיבלו תעודת תואר ראשון מאוני' בן גוריון

בטקס שנערך היום, שני, קיבלו 41 בוגרי קורס הטיס ה-183 של צה''ל את תעודות התואר הראשון בבאר שבע. במסגרת קורס הטיס הצה''לי, הצוערים לומדים לימודי תואר ראשון בב''ש
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום: דני מכליס / אוניברסיטת בן גוריון

טקס הענקת תעודות זכאות לתואר ראשון וחשיפת דרגות לבוגרי קורס טיס 183 התקיים היום (שני) בבסיס חיל האוויר חצרים, בו הוענקו תארים ל-41 בוגרים ובוגרות של קורס טיס. מתוכם, 11 טייסי קרב, 11 נווטים, 6 טייסי תובלה, 9 טייסי מסוקים ו4 נווטי תובלה. ארבע מבין הבוגרים הן נשים ואחת מהן הופכת להיות טייסת הקרב השישית בחיל האוויר הישראלי.

בטקס נחשפו דרגות הקצונה של המסיימים, לוחמים ולוחמות צוות אוויר, שיהוו את חוד החנית המבצעית והאסטרטגית של צה"ל ויובילו את הפעילות המבצעית של חיל האוויר בשנים הבאות. צוותי האוויר של צה"ל מורכבים מתפקידים שונים - טייסי מטוסים, טייסי מסוקים, נווטים ומכוננים. במהלך קורס הטיס רכשו הבוגרות והבוגרים תואר ראשון באוניברסיטת בן-גוריון בנגב באחד מהמסלולים הבאים: מתמטיקה ומדעי המחשב, טכנולוגיות מידע וניהול, כלכלה וניהול ופוליטיקה, ממשל וניהול.

השנה, אוניברסיטת בן-גוריון העניקה לבוגרות הקורס 2 תארים בכלכלה וניהול ו 2 תארים בניהול מערכות מידע. ולבוגרי הקורס 9 תארים במתמטיקה ומדעי המחשב, 7 תארים בכלכלה וניהול, 12 תארים בניהול מערכות מידע ו-9 תארים בפוליטיקה, ממשל וניהול.

פרופ' חיים היימס, רקטור האוניברסיטה, ברך את הבוגרים ואמר: "שילבתם את לימודי התואר עם מסלול ארוך ומפרך של הכשרה בכדי להיות טייסים בחיל האוויר הישראלי. הדרישות מכן ומכם עצומות ומחייבות להמון משמעת עצמית, ריכוז, מאמץ מנטלי ופיזי, ויצירת קשרי חברות אמיצים ואימון הדדי עם הסובבים אתכם''. 


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬ ​​​​​​​​​​​​​​