סבב שיבוצים בפיקוד הדרומי של צה''ל - בחטיבה 12 ובהנדסה

סבב השיבוצים נידון היום בפורום בראשות הרמטכ''ל כוכבי וטעון אישור שר הביטחון בני גנץ
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום המחשה: דובר צה''ל / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א'

סבב שיבוצים, חלקם בפיקוד הדרומי של צה''ל, בעקבות דיון שהתקיים היום (שני), בראשות הרמטכ"ל, רא"ל אביב כוכבי. המינויים מותנים באישור שר הביטחון, בני גנץ.

סא"ל נתאי עוקשי ימונה למפקד חטיבה הנגב (חטיבה 12) ויועלה לדרגת אל"ם. הוא מחליף את אל''מ אסף חממי.  חטיבת הנגב ("חטיבת סרגיי"; במקור חטיבה 12) היא חטיבת מילואים פעילה בצה"ל, שלקחה חלק מבצבעים בגזרה הדרומית. 

במבצע עופרת יצוקה, מיד לאחר שאל"ם יונתן ברנסקי התמנה למפקד החטיבה, כשהיא מוכנה ליום פקודה, התקבלו החלטות בדרג המדיני ליציאה ל"מבצע עופרת יצוקה" ברצועת עזה. החטיבה על כל מרכיביה, גויסה בצו חרום מיוחד. כוחות החטיבה פעלו עם ולצד הכוחות הסדירים במהלך המבצע.

גדוד 9208 של החטיבה ביצע כניסה רגלית לשטח הרצועה וביתר אותה לשני חלקים. הגדוד פעל בחרוף נפש ועל כך קיבל את "פרס הנשיא" בספטמבר 2009.

במבצע עמוד ענן, בנובמבר 2012 גויסה החטיבה בצו 8 בפיקודו של אל"ם בני בן ארי, והתארגנה, לראשונה תחת אש, למשימתה במסגרת התמרון הקרקעי שבסופו של דבר לא יצא אל הפועל.

במבצע צוק איתן במהלך התקופה בה פיקד על החטיבה אל"ם בני בן ארי, ביולי 2014 בסמוך ליציאת צה"ל למבצע צוק איתן, גויסו ארבעת גדודי החטיבה ונפרסו להגנה על גבול הרצועה תחת פיקודי החטיבות המרחביות הדרומית והצפונית של אוגדת עזה, ואף לקחו חלק בנטרול מנהרות התקפיות בגזרתם.

כיום חטיבת הנגב היא חטיבת מילואים המורכבת בעיקר מחיילים יוצאי חטיבת גבעתי מגדוד רותם, אך גם מיוצאי חטיבות חי"ר אחרות. ב-2017 זכתה החטיבה בפרס הרמטכ"ל ליחידות מצטיינות בבית המילואים.

סא"ל אבשלום דדון ימונה למפקד ההנדסה הפיקודי של פיקוד הדרום ויועלה לדרגת אל"ם. תפקיד זה הוא רב אתגרים ומשלב בין אלמנטים של תכנון תמוחכם, לבין ביצועם בצורה אופטימלית בשטח.על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬ ​​​​​​​​​​​​​​