הסופה כרמל בדרך: ממחר - גשם בב''ש, אובך אחרי הצהריים

בישראל נערכים לבואה של הסופה כרמל, אך נראה שאת מנת הגשם ייקבלו תושבי המרכז והצפון. בב''ש יהיה קר, עם גשם מקומי בבוקר, שיתחלף באובך
send whatsapp messsage send FB messsage
אובך בב''ש. ממחר, שני, הסופה כרמל מגיעה (צילום ארכיון: דני בלר)

עם בואו הרשמי של החורף - סופה ראשונה, שזכתה לשם כרמל. בעוד שבאיזור המרכז צפויים גשמים חזקים מלווים בברד ורוחות עזות, עם משבים של עד 100 קמ''ש, על פי תחזית השירות המטאורוגולי, בבאר שבע צפויים גשמים מקומיים, שיתחלפו בשעות אחרי הצהריים לאובך. באיזור מדבר יהודה קיים חשש לשטפונות. בשל הרוחות החזקות העלולות לנשב מחר, מומלץ לחזק חפצים העלולים לעוף ברוח, בעיקר במרפסות הבתים וכן דודים ואנטנות. 

השם כרמל ניתן כחלק מפרויקט השמות האירופאי וכחלק משיתוף הפעולה של השירות המטאורולוגי הישראלי עם יוון וקפריסין. השמות ניתנים על פי האלף-בית הלטיני. האירועים הבאים יקראו דיומדס ואלפיס. 

הטמפרטורות יהיו השבוע נמוכות. בבאר שבע ינועו בין 6 מ''צ בלילות, ל-16 מ''צ ביממה. עד לסוף השבוע יהיה סוער וקר מהרגיל לעונה, עם אובך שישאר לפחות עד מוצאי שבת. 

הנחיות למזג האוויר הסוער

כבאות והצלה לישראל מחוז דרום ערוך למזג האויר הסוער הצפוי מחר ברחבי הארץ. מפקד מחוז דרום טפסר שמוליק פרידמן "מחוז דרום ערוך ומוכן לקראת מזג האויר הצפוי. אנו מכירים את האזורים המועדים לפורענות ויש לנו נסיון רב משנים קודמות למתן מענה מתאים ומהיר. בשיתוף פעולה עם הרשויות נערכנו לכך מבעוד מועד. הציבור מתבקש להשמע להנחיות ולהמנע מאתגרים מיותרים". 

טפסר שמוליק פרידמן סיים הבוקר, ראשון, הערכת מצב לבחינת מוכנות תחנות המחוז למערכת המשקעים "כרמל" הצפויה להגיע מחר (שני) לשיאה.   

ע"פ התחזיות הסופה תלווה בברקים, רעמים, ברד וכמויות משקעים גדולות, לצד רוחות עזות בעוצמה של עד 100 קמ"ש, והצפות משמעותיות במקומות המועדים בערי החוף . החל משעות הצהריים קיים חשש לשיטפונות בנחלי ים המלח ומדבר יהודה. 
מפקדי התחנות הונחו לסיים בשעות הקרובות את ההיערכות המבצעית לסערה בשיתוף כוחות חבירים מהרשויות המקומיות, משטרת ישראל ויחידות המתנדבים ברחבי המחוז. 

תחנות הכיבוי ברחבי המחוז ערכו בשעות האחרונות מסדרי מוכנות מבצעית בדגש על ציוד ואמצעי חילוץ ממים. 

להלן הנחיות בטיחות מצילות חיים של כבאות והצלה לישראל למזג האוויר הסוער:
 - הימנעו מחימום הבית באמצעות תנורי ספירלה שגורמים בכל חורף שריפות קטלניות. יש להשתמש באמצעי חימום בטוחים לשימוש כגון מזגן או רדיאטור. 
- יש להימנע מכניסה למפלסים תת קרקעיים , מעליות וחניונים העלולים להיות מוצפים.
 -  החל מהלילה צפויות רוחות חזקות ברחבי הארץ העלולות לגרום לקריסת עצים, עמודים והתעופפות חפצים שונים.  
יש לדווח בהקדם לרשויות המקומיות על כל מפגע העלול לפגוע בעוברי אורח  ולאבטח היטב חפצים מסוכנים בגגות, מרפסות וגינות. 
 - מומלץ לוותר על נסיעות שאינן הכרחיות או לשהות  בנחלים ואזורים שעלולים להיות מוצפים נוכח מזג האוויר הסוער.
 - חובה על ציבור הנהגים להאט משמעותית את מהירות הנסיעה ולהתאימה לתנאי הדרך הכוללים ערפל, ורוחות צד חזקות העלולות לטלטל את הרכב. 

הציבור מתבקש לעקוב והתעדכן בהוראות הבטיחות באתר כבאות והצלה לישראל ובערוצי הדיגיטל.  בכל מקרה של סכנה יש להתקשר למוקד 102. 


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬ ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​