הלך לעולמו משה אביסרור, מייסד אחת מחברות הנדל''ן המצליחות בישראל

משה אביסרור הלך לעולמו בגיל 88. הוא עלה ממרוקו, ואף כי חווה קשיי קליטה לא מעטים, הקים חברת נדל''ן משפחתית, הנמצאת בעשירייה המובילה בישראל, שבנתה אלפי בתים בבאר שבע וברחבי הארץ
send whatsapp messsage send FB messsage
הלך לעולמו משה אביסרור, מייסד אחת מחברות הנדל''ן המצליחות בישראל משה אביסרור ז''ל (צילום: אלבום משפחתי / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

הלך עלומו בגיל 88 משה אביסרור, האיש שעלה ממרוקו, הפך את באר שבע לביתו - ומאז בנה בתים ובניינים רבים בבירת הנגב ובכל רחבי הארץ. אביסרור, היה מוכר בבאר שבע לא רק כמייסד של אחת מבחרות הבניה המובילות בישראל, אלא כמי תרם רבות למוסדות וארגונים. אביסרור היה איש חסד שגם ניחן בחוכמה, יכולת וחזון באשר לתחום הבנייה, במיוחד בנגב. בקהילה העסקית בבאר שבע ובישראל העריצו את משה, שבנועם ובסבר פנים יפות, ידע להחליט פעם אחר פעם החלטות עסקיות נבונות. בשנת 2000 הוענק לו תואר יקיר העיר על פועלו.

חברת אביסרור משה ובניו, שהינה אחת מעשרת חברות הבניה המובילות בישראל, הינה חברה קבלנית פרטית ומשפחתית שהוקמה בשנת 1978. בתחילת דרכה, החברה ביססה את מעמדה כחברת נדל"ן מובילה בבאר- שבע ובישובי הסביבה. עם השנים ותוך תבונה עסקית גדולה, הרחיבה פעילותה גם למרכז הארץ. החברה בונה כיום מאות יחידות דיור בפרויקטים נדל"ניים ושכונות מגורים בבאר-שבע, גדרה, ירושלים, מודיעין ורחובות.

משה אביסרור אהב לספר כי הוא איש של עבודה וכי בחיים, ההישגים הם פרי עבודה קשה.מתחילת דרכו בנגב, אביסרור לא חשש לעבוד קשה, להתקדם בתבונה רבה. ''לא עלינו לישראל לקבל סעד - עלינו לעבוד'', אהב לספר. לפני שנים, בשיחה עם כותב שורות אלה, אביסרור סיפר כי הוא יודע איפה כל לבנה מונחת ואיפה נמצא כל עובד. 

חברת אביסרור בנתה אלפי בתים בבאר שבע, עיר שאהב. ספירה חלקית מאוד של הפרויקטים בבירת הנגב: מגדלים יוקרתיים בשדרות רגר שבמרכז העיר, מתחם של 230 קוטג'ים בנווה נוי, בניינים בשכונת נווה זאב, בנחל עשן ובשכונת רמות ועוד. בניו של משה, אלי (שהוא מנכ"ל החברה), ג'קי (סמנכ"ל תפעול וביצוע) ויורם (סמנכ"ל שיווק) גרים בבאר שבע. אגב, מתוך בחירה ואהבה גדולה בעיר, אותה ינקו מאביהם. הם יכלו להרשות לעצמם דירות בתל אביב, הם מעדיפים ואוהבים, כמו אביהם, את באר שבע.

משה אביסרור היווה דוגמא לרבים אחרים: העליה ממרוקו כילד, קשיי הקליטה, הקמת העסק המשפחתי מתוך אמונה ונחישות וההצלחה פרי העבודה הקשה. 

​​​​​​​יהי זכרו ברוך!


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬ ​​​​​​​​​​​​​​