הפרקליטות דורשת לגזור מאסר של 27 שנים על אביעד משה

אביעד משה הובא לדיון בבית המשפט המחוזי בבאר שבע, בטרם ינתן גזר דינו, טען שקולו לא נשמע וביקש: ''לשפוט אותי במידתיות''. אביעד משה ניסה לרצוח את שירה איסקוב בדקירות סכין, לעיניי בנה הפעוט
send whatsapp messsage send FB messsage
הנאשם אביעד משה, שירה איסקוב בבית החולים (צילומים ללא קרדיט, התמונה בביה''ח הותרה לפרסום בתקשורת ע''י המשפחה / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

מאת: משה פריאל

27 שנה - זהו העונש שהפרקליטות מבקשת לגזור על אביעד משה אשר הורשע בניסיון לרצוח את גרושתו שירה איסקוב ובהתעללות בבנו הקטן. משה הובא היום, חמישי, לבית משפט המחוזי בבאר שבע לדיון בטרם יינתן גזר הדין נגדו.

הנאשם הודה כי דקר את גרושתו 20 פעמים, אך טען כי לא ניסה להביא למותה. הוא הורשע בהתעללות בקטין, משום שביצע את ניסיון הרצח המזוויע לעיני בנם הקטן. ראוי לציין שהרשעה זו בהתעללות בקטין לצד ניסיון לרצח היא תקדימית ובכך הנאשם עלול לרצות שנות מאסר נוספות.

במהלך הדיון נשמעו הטיעונים לעונש. השופטת יעל רז לוי, נתנה את רשות הדיבור לנאשם ולפני שהחל את דבריו עמד על כך שיתנו לו לדבר בנחת וללא הפרעות. תוך שהוא שולף את הטקסט שהכין ודפי עיתונות כמו ראיון שעשתה שירה לעיתון ''לאשה'', אמר:  "חשוב לי מאוד שכבוד השופטים ישמעו את הדברים שלי טרם גזר הדין, להאיר את עיניכם למרות הכרעת הדין, אולי עדיין לא מאוחר וניתן לחשב מסלול מחדש. אני רוצה לפתוח בהתנצלות אני מבקש סליחה משירה, מהבן שלי, מהמשפחה של שירה והמשפחה שלי ומכל מי שנפגע ממני סליחה כנה ואמיתית''.

"אני פונה אליכם  ומבקש לשפוט אותי במידתיות, אסיים בסליחה ובחרטה שתשאר בי שוב ושוב עד סוף ימי חיי''.

"אני רוצה להביא דברים לדיוקם. אני מרגיש שקולי לא נשמע ושכל טענותי נרמסות. עורכי הדין שיצגו אותי נמנעו מלהביא לבית המשפט ראיות חותכות. אחד מהמסמכים הוא אותה בדיקה רפואית ,המסמך הזה מחודש מאי .עבר הרבה זמן ומשום מה זה לא הגיע אליכם." עוד הוסיף וטען כי בנו לא סבל מפוסט טראומה.

נציגי הפרקליטות מעיינים בתיק (צילום: משה פריאל)

אביעד משה הביא את הראיון ששירה העניקה לעיתון ''לאשה'' ואמר: "שירה אמרה במה שפורסם בשער ,שהוא הפסיק לדבר אחרי המקרה, היא מגייסת את תמיכת הציבור על בסיס מוטעה. המצב הנפשי שלי היה כתוצאה של קינטור. צריך לבחון את זה תחת מיקרוסקופ ולא בתקופה של שבועיים טרם המקרה,היה לנו משבר בנישואין, שכלל איומים של שירה שאם נתגרש היא תחזור לגור בצפון ותיקח את הבן שלנו ותרחיק אותו מהמשפחה ,שיא המשבר היה תלונה שלה למשטרה, שבסופו נסגרה''.

סניגורו של אביעד משה, עו"ד בני זיתונה אמר: "יש כאן מישהי שהקול שלה נשמע מאוד חזק, ויש פה מישהו שקולו לא נשמע''.

''המקרה הזה שאירע בדירה בראש השנה הוא אירוע חריג בחומרתו ובאכזריותו שטרם הוצג בפני בית המשפט''

נציגת הפרקליטות עו"ד מיטל אולק אמרה: "שירה איסקוב עמדה להפוך לעוד שם ברשימה של נשים שנרצחו על ידי בני זוגם. אולי זו הייתה העובדה ששירה היא אמא לביאה שנלחמה לשרוד למען הבן שלה. המקרה הזה שאירע בדירה בראש השנה הוא אירוע חריג בחומרתו ובאכזריותו שטרם הוצג בפני בית המשפט''.

שירה איסקוב בצאתה מבית המשפט בבאר שבע, 25.08.2021 (צילום: DANNY W / CC BY SA 4.0)​​​​​​​

''זה סאדיזם של ממש הנאשם ניסה בכל דרך לגרום למותה. הוא חבל בה שוב ושוב. זה היה תופת עבורה ועבור הבן שלה. לא נתקלתי במקרים שבהם נעשה שימוש בכל כך הרבה אמצעים וזו עדות לכך שהוא היה כל כך נחוש לגרום למותו של אדם. לנאשם עבר של התעללות בקטין''.

"האכזריות מתעצמת כי הכל נעשה לנגד עיניו של ילד שטרם מלאו לו שנתיים, הפעוט היה בלב האלימות והנאשם התעלם לחלוטין מזעקות הילד שצרח''.

בסיום הדיון ביקשה הפרקליטות מבית המשפט לגזור על אביעד משה עונש של בין 24 ל-27 שנים שניתן בעבירות מסוג זה.


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬ ​​​​​​​​​​​​​​