כתב אישום: בעל חברה מרהט עקץ את בנק הפועלים והלבין הון

רחמי אבו סגיר (42) מרהט היה הבעלים של חברת מזון ''רחמי שיווק בע''מ''. באמצעות שירות ''ממסרון'' הוא הפקיד מזומנים בסכום פחות מאשר הצהיר ושימש במיידית בכסף לסילוק חובות
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום הדמיה: Photo by Tima Miroshnichenko from Pexels

פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה לבית משפט השלום בבאר שבע כתב אישום נגד הנאשם וחברה בבעלותו, בגין מעשי עוקץ בנק הפועלים והלבנת הון, בהיקף של כמיליון ₪. כתב האישום מייחס לנאשם 14 עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות וכן עבירות לפי חוק איסור הלבנת הון.

על פי כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד רונן בוחניק,  הנאשם רחמי אבו סגיר (42) מרהט היה הבעלים של חברת מזון "רחמי שיווק בע"מ" וכספי החברה נוהלו בחשבון עסקי בבנק הפועלים. בבנק הפועלים קיים שירות ללקוחות הבנק "ממסרון", שעניינו הפקדת כספי מזומן בחשבון הבנק, בשקית ייעודית לכך, המלווה בהצהרת הלקוח בדבר סכום ההפקדה שנעשתה על ידו.

מכתב האישום עולה, כי הנאשם עשה שימוש בשירות ה"ממסרון" וביצע, באמצעות בנו, הפקדות של כסף מזומן לחשבון הבנק של החברה, באמצעות 14 שקיות ייעודיות, ב-4 סניפים שונים של הבנק. הנאשם הצהיר על הפקדת מזומן בחשבון הבנק של החברה בהיקף כספי בסך של כמיליון ₪ ש"ח, כאשר בפועל הפקיד סכום מזערי ביחס להצהרה. הבנק זיכה את חשבון הבנק של החברה בסך של כמיליון ₪ וסכום זה הועבר על ידי הנאשם בהעברות זהב, באופן מידי, לספקים השונים לשם סילוק חובות, ובהם חברות "קוקה קולה", "שטראוס" ו"טמפו".

בכך, קיבל הנאשם והחברה שבבעלותו במרמה בנסיבות מחמירות סך של  926,958.80 ₪, תוך ביצוע פעולות ברכוש אסור.  "הנסיבות המחמירות באות לידי ביטוי בתחכום, בשיטתיות, בהיקף המרמה לרבות, בביצוע עבירות נוספות ונלוות לצד עבירות המרמה", צוין בכתב האישום.

התיק נחקר ע"י יחידת הונאה דרום. יחד עם כתב האישום, הגישה הפרקליטות לבית המשפט בקשה לחלט את המקרקעין של הנאשם, שכן לעמדת הפרקליטות, "הרציונל בחילוט, שהרכוש נשוא החילוט אינו רכושו של העבריין, והוא אינו זכאי ליהנות ממנו ומפרותיו. מקום בו תוכח העבירה המקימה זכות חילוט, אין לעבריין זכות קניין כלשהי ברכוש". בנוסף, הגישה הפרקליטות בקשה לצו עיכוב יציאתו של הנאשם מהארץ.על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com