עבריין התנועה נידון לעבודות שירות, הפרקליטות מערערת

זהאר אבו ואדי (25), שלחובתו הרשעות תעבורה רבות, נהג במהירות מופרזת ברהט, נמלט משוטר וסיכן נהגים אחרים וילדים. הוא נידון לעבודות שירות, הפרקליטות ערערה על קולת העונש
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום הדמיה: Image by succo from Pixabay

פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה לבית המשפט המחוזי בב"ש הודעת ערעור על קולת עונשו של הנאשם, שנמלט מהשוטרים ברהט במהירות מופרזת, תוך סיכון חיי אדם, ובכללם ילדים, ובית המשפט השית עליו עונש של שירות לטובת הציבור.

הנאשם, זהאר אבו ואדי (25), שלחובתו הרשעות תעבורה רבות, נהג במהירות מופרזת ברהט וכאשר הבחין בשוטר, לא נענה לקריאותיו ונמלט, תוך שהוא מסכן את המשתמשים בדרכים, ובכללם ילדים.

הנאשם הורשע בעבירות של נהיגה פזיזה והפרעה לשוטר ובית משפט השלום בב"ש השית עליו עונש של 200 שעות של"צ, פסילת רשיון נהיגה ל-10 חודשים, קנס ומאסר על תנאי.

מכאן הערעור, במסגרתו מבקשת הפרקליטות מבית המשפט המחוזי להחמיר בעונשו של הנאשם- להשית עליו עונש מאסר בפועל ולפסול את רשיון הנהיגה שלו לתקופה יותר ממושכת. לעמדת הפרקליטות בהודעת הערעור, "הסתפקות בענישה כה "רזה" מבחינת הרכיב המאסרי עלולה לטעת מסר שגוי בקרב נאשמים פוטנציאליים כמותו של המשיב, של התייחסות משפטית סלחנית לעבירות מסכנות חיים אלה, דווקא בזמנים מאתגרים אלו עת כל רבדי האוכלוסייה, ובכלל זה תושבי הדרום על כל רבדיהם, משוועים להשבת הביטחון האישי לרחובות העיר גם בהיבט זה של נהיגה פזיזה מסכנת חיים".

ביחס לפסילת רשיון הנהיגה נטען, כי "הסיכון הרב שבו המשיב העמיד את יתר המשתמשים בדרך, העובדה כי ביצע את העבירות תוך שימוש ברכב, עברו התעבורתי של המשיב, ובאופן מיוחד - יחסו המזלזל של המשיב לחוקי תעבורה, אשר מלכתחילה נועדו דווקא כדי למנוע את הסיכון לשלום הציבור כתוצאה מנהיגה לא זהירה, היו צריכים להביא לכדי החמרה ממשית ברכיב הפסילה בפועל, בנוסף להטלת עונש המאסר בפועל כאמור לעיל, וזאת כדי להרחיק את המשיב לתקופה ארוכה ככל הניתן מכל אפשרות לסכן חיי אזרחים תמימים על ידי נהיגתו".

הודעת הערעור הוגשה לבית המשפט המחוזי על ידי עו"ד תהילה גלנטה מפרקליטות מחוז דרום (פלילי). בבית משפט השלום נוהל התיק על ידי תביעות משטרה.


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com