הגל הרביעי: למעלה מ-2,100 מאומתים בב''ש. שיא במספר המבודדים

חשש כי ארוחות החג והמפגשים המשפחתיים יעלו את ממדי התחלואה עוד 10 ימים. 3,230 איש בבידוד
send whatsapp messsage send FB messsage
בדיקות אנטיגן שמבצע מד''א, חשובות לקטיעת שרשראות ההדבקה (צילום: דוברות מד''א / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

2,112 חולי קורונה מאומתים בבאר שבע, ירידה קלה מהשיאים של שבוע שעבר. אחוז המאומתים מתוך הבדיקות שנערו בעיר, עומד על 7% - הרמה הממוצעת הארצית. מספר הבידודים הגיע לשיא: 3,230 איש נמצאים בבידוד בבאר שבע, אחרי שבאו במגע עם חולה מאומת. 

בבאר שבע חוששים כי פתיחת שנת הלימודים, יחד עם ארוחות החג, יובילו לעלייה תלולה בממדי התחלואה בעוד כ-10 ימים. בניגוד לגלי התחלואה הקודמים, בהם הוטלו סגרים - הפעם המשק פתוח, בעיקר מסיבה כלכלית: שר האוצר ליברמן חזר והצהיר ש''לא יזרוק כסף ממסוקים''. זאת, כאשר בעסקים רבים בבאר שבע מדווחים על ירידה במכירות, בעיקר כי רבים לא התאוששו כלכלית ממשבר הקורונה. בעיר העתיקה ובקניונים, היו מי שנאלצו לסגור, אחרי שלא צלחו את חודשי המשבר. 

מלבד מגפת הקורונה הרפואית - יש גם את הקורונה הכלכלית - שפוגעת לא רק בנגב, אלא בישראל כולה. ממדי האבטלה בעיר נותרו גבוהים, כאשר על פי נתוני שירות התעסוקה עיקר הנפגעים הם עובדים לא מקצועיים, שאינם אקדמאים. מי ששלימו את מחיר הקורונה בבאר שבע הם בעיקר עובדים לא מקצועיים בשכר נמוך, שהוצאו לחל''ת - ולא הוחזרו. 

גם על רקע אי הוודאות הכלכלית וחודש החגים, מעסיקים ובעלי עסקים לא ממהרים לשכור עובדים חדשים.


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com
​​​​​​​