תושב ב''ש חשוד בביצוע עבירות מין בקטינות ברשת חברתית

הוארך מעצרו של תושב העיר, בן 27, שעל פי החשד יצר קשר עם קטינות בקבוצות וואצאפ. המשטרה ביקשה להסיר את צו איסור הפרסום על שמו, כחלק מהחקירה
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום המחשה: Image by antonbe from Pixabay / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א'

הותר לפרסום כי משטרת ישראל ביצעה מעצרו של חשוד בעבירות מין בקטינות באמצעות הרשת החברתית. במחלק נוער באר שבע נפתחה חקירה בחשד לעבירות מין בקטינות שביצע, תושב באר שבע אלירן צור בן 27, באמצעות הרשת החברתית וואטסאפ.

במהלך השנה האחרונה התקבלו דיווחים רבים במוקד 105, להגנה על ילדים ברשת, כנגד חשוד בביצוע הטרדות מיניות כנגד קטינות ברחבי הארץ. לאחר שעלו מאפיינים זהים בחשד לביצוע העבירות, חוקרי מחלק נוער באר שבע פתחו בחקירה ונודעה זהותו של החשוד אשר נעצר ב-24 באוגוסט.

החשוד אלירן צור, זהותו הותרה לפרסום ע''י בית המשפט (צילום ללא קרדיט / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')​​​​​​​

על פי החשד, החשוד נהג להכנס לקבוצות חברתיות בוואטסאפ באמצעותן יצר קשר עם הקטינות וביצע כנגדן את העבירות. 

מעצרו הוארך מעת לעת תחת צו איסור פרסום עפ"י בקשת החשוד.  ב-31 באוגוסט, בעת הארכת מעצרו משטרת ישראל עתרה פעם נוספת בבקשתה להתיר פרסום שמו כחלק מהליך החקירה ובימ"ש השלום בבאר שבע נעתר לבקשה. החשוד הגיש ערר על ההחלטה אך בימ"ש המחוזי בבאר שבע הורה להותיר החלטת בימ"ש השלום על כנה - היתר לפרסום פרטי החשוד.

חקירתו של החשוד נמשכת ומעצרו הוארך עד ה-6 בספטמבר,  בליווי הפרקליטות.

''אנו פונים לציבור ההורים כל מי שיש בליבו חשד כי בתו או בנו נפגעו מינית לפנות למוקד 105 או 100 של המשטרה'', נמסר מהמשטרה.


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com