עם מסכות, בידודים ובדיקות אנטיגן: שנת הלימודים נפתחה בנגב

382 אלף תלמידים, מהם 106 אלף במגזר הבדואי, חוזרים הבוקר לשנת לימודים מורכבת ולא קלה, שתנסה לפצות על שנת הקורונה בה למדו בזום
send whatsapp messsage send FB messsage
שלום כיתה א' בב''ש (צילום: דוברות שירותי כיבוי והצלה)

עטויי מסכות, עם תוצאות בדיקת האנטיגן ביד - 382 אלף תלמידים, מהם 106 אלף בחברה הבדואי, שבו הבוקר, רביעי ה-1 בספטמבר, לספסלי הלימודים במסגרות השונות. גורלה של שנת הלימודים הוכרע ממש בסמוך לפתיחתה: ביישובים האדום הוחלט ללמוד בלמידה מרחוק, ביישובים הכתומים והירוקים - לימודים מלאים, בכפוף לבדיקות ילדים. 

בנגב יישובים אדומים, כתומים ומעט מאוד ירוקים, על פי תקנות החינוך. בחודש ספטמבר מעט מאוד ימי לימודים, בגלל חגי תשרי, אך במשרד הבריאות חוששים שצירוף פתיחת שנת הלימודים, יחד עם הנסיעות לאומן והארוחות המשפחתיות, יביאו לגידול בהדבקה שיבוא לידי ביטוי במהלך אוקטובר - ויילאץ את הממשלה לנקוט בהגבלות של ממש.

וידאו: דבר ראש עיריית באר שבע עם פתיחת שנת הלימודים (צילום: עיריית באר שבע / שימוש הוגן על פי סעיף 27א' / מקור: הדף הרשמי של רוה''ע ב''ש)


במחוז הדרום, בעל אוכלוסיה מאוד מגוונת, עשו הכל לפתוח את שנת הלימודים כסדרה: במחוז יש  382 אלף תלמידים,  מהם 106 אלף תלמידים בחברה הבדואית. 22 אלף תלמידים ותלמידות עלו לכיתה א', 21 אלף תלמידי י"ב יפתחו הבוקר את שנת הלימודים האחרונה - חלקם בכיתות הלימוד וחלקם במרחבים הפתוחים.  33 אלף עובדי הוראה יחכו להם בשערי מוסדות החינוך ובכיתות. 
הבוקר פתחו שעריהם לראשונה 12 בתי ספר וכמאה גני ילדים חדשים במחוז. 

שי חג'ג', ראש מועצת מרחבים, עם אחד התלמידים (צילום: דוברות מועצת מרחבים / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

אמש הקים מחוז הדרום את "חדר מצב לפתיחת שנת לימודים",  ממנו מוסר מנהל המחוז, רם זהבי, דיווחים שוטפים לשרת החינוך, ד"ר יפעת שאשא ביטון ולמנכ"ל המשרד, תא"ל במיל' יגאל סלוביק. ''משרד החינוך העניק מעטפת  ביטחון נרחבת להורים כדי ששנת הלימודים תיפתח ללא תקלות, ועם ניטור מירבי של תלמידים פטורי בידוד'', אומרים במשרד.  בתוך כך הוביל המשרד לקיומן של בדיקות סרולוגיות, לחלוקתן של ערכות אנטיגן לבדיקה עצמית מהירה, קבע כללי כניסה למוסד חינוך בכפוף להצגת תו ירוק וקיים הסברה על התחסנות. 

רם זהבי, מנהל מחוז הדרום: "אני מאחל לכל תלמידי הדרום שנה של למידה איכותית ורציפה, שנה של בריאות ושגרה ושנה של ביטחון ושלווה. אני שוב קורא להורים שטרם ביצעו בדיקת אנטיגן מהירה לאיתור תחלואה, לעשות זאת הבוקר, כחלק מהערבות ההדדית והסולידריות החברתית".

במשטרה נערכו לפתיחת שנת הלימודים וכן בשירותי כיבוי והצלה.  בין היתר, לוחמי האש של תחנות הכיבוי בב"ש חילקו הבוקר, לרגל פתיחת שנת הלימודים תשפ"ב, מערכות שעות ממותגות לתלמידי בית הספר.  פתיחת שנת הלימודים מהווה מעמד חגיגי ומרגש למאות אלפי תלמידים ברחבי הארץ.  חלוקת מערכת השעות הממותגת, בדגש על מסרי בטיחות אש, היא חלק משינוי תרבות בטיחות האש לאורך כל השנה.
​​​​​​​


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com